Svet

Koronavírus: Spoločnosť Ryanair vykázala stratu v prvej polovici roka

Tržby spoločnosti klesli v prvom polroku o 78 percent na 1,2 miliardy eur, pretože počet prepravených cestujúcich klesol až o 80 percent.

Írska letecká spoločnosť Ryanair v pondelok oznámila, že v prvej polovici svojho finančného roku 2020/21 prepadla do straty.

Príčinou je pandémia nového koronavírusu a s ním spojené cestovné obmedzenia. Letecké spoločnosti z celého sveta uzemnili väčšinu svojich lietadiel na jar a stále čelia slabému dopytu.

Spoločnosť Ryanair, najväčší nízkonákladový prepravca v Európe, vykázala stratu po zdanení vo výške 197 miliónov EUR za šesť mesiacov do konca septembra 2020. To je v kontraste s čistým ziskom pred rokom, ktorý bol 1,15 miliardy eur.

„Choroba COVID-19 uzemnila celú flotilu skupiny od polovice marca do konca júna, keď vlády v Európskej únii (EÚ) uvalili rozsiahle blokády a zakázali lety alebo cestovanie,“ uviedol Rynaiar vo vyhlásení.

Tržby spoločnosti poklesli v prvom polroku o 78% na 1,2 miliardy eur, pretože počet prepravených cestujúcich klesol až o 80% na 17,1 milióna ľudí. Letecká spoločnosť dodala, že „prevažnú väčšinu“ výnosov dosiahla v druhom štvrťroku (júl – september).

Spoločnosť Ryanair už oznámila, že túto zimu zruší ďalšie lety a dočasne uzavrie základne v írskom Corku a Shannone a francúzskom Toulouse kvôli cestovným obmedzeniam spôsobeným koronavírusmi.

Pokiaľ ide o výhľad, Ryanair v pondelok uviedol, že neposkytne odhad celoročných výsledkov v prípade neistého priebehu pandémie. Poukázal však na to, že tento finančný rok je pre neho „veľmi náročný a v druhej polovici roka očakáva„ vyššie straty “ako tie, ktoré utrpel v prvom polroku.

READ  Tieto Vianoce budú špeciálne! FOTO Dočkáme sa VÝSTAVY, ktorá tu nie je takmer 800 rokov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close