najnovšie správy

Koronavírus: Štúdia tvrdí, že epidémia v Taliansku viac zabíja

Štúdia zistila, že v marci a apríli bolo v Taliansku zaznamenaných 156 429 úmrtí, čo je o 46 909 viac, ako je priemerný počet úmrtí zaznamenaných v dvoch mesiacoch rokov 2015 – 1919.

Počet obetí nových koronavírusov v Taliansku v marci a apríli tohto roku by mohol byť takmer o 19 000 vyšší, ako bolo oficiálne hlásených 32 000 obetí.

INPS ako najväčší inštitút sociálneho zabezpečenia a sociálneho zabezpečenia v Taliansku vo svojej novej štúdii uviedol, že oficiálne údaje o úmrtiach v mesiacoch tohto roka nemožno považovať za spoľahlivé.

Štúdia INPS zistila, že v marci a apríli bolo v Taliansku zaznamenaných 156 429 úmrtí, čo je o 46 909 viac, ako je priemerný počet úmrtí zaznamenaných v dvoch mesiacoch rokov 2015 – 1919.

Taliansky úrad pre civilnú ochranu, ktorého súvaha slúži ako základ pre štatistiku dôsledkov epidémie COVID-19 v krajine, však v tomto období informoval o 27 938 úmrtiach súvisiacich s COVID-19.

Podľa INPS preto musíme brať do úvahy 18 971 úmrtí, ktoré predstavujú rozdiel medzi zvýšením počtu úmrtí v štatistikách INPS a údajmi o civilnej ochrane. Väčšina týchto úmrtí – 18 412 – bola hlásená z najviac postihnutej epidémie na severe krajiny.

Žiadna zdravotná starostlivosť

INPS uviedol, že počet úmrtí od marca do apríla sa v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúcich rokov zvýšil na severe krajiny o 84%, zatiaľ čo v strednom Taliansku o 11% a na juhu 5%.

Podľa INPS je nárast počtu úmrtí nielen dôsledkom epidémie COVID-19, ale aj iných chorôb, pretože pacienti často nedostávajú alebo nehľadajú potrebnú zdravotnú starostlivosť. , nemocnice sú paralyzované pandémiou.

INPS však upozorňuje aj na pozitívne následky epidémie, napríklad „zníženie počtu dopravných nehôd alebo smrteľných pracovných úrazov“.

INPS dospel k záveru, že „s cieľom lepšie porozumieť skutočným dôsledkom epidémie bude potrebné počkať na úplné odstránenie vírusu pomocou očkovacej látky alebo na účinnú antivírusovú liečbu“.

Podľa oficiálnej správy si epidémia koronavírusu SARS-CoV-2 vyžiadala životy 32 486 ľudí v Taliansku vrátane 26 715 osôb v Lombardii, najviac postihnutom regióne v Taliansku a Európe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close