najnovšie správy

Koronavírus: útulky pre zvieratá čelia existenciálnym problémom

Problémom útulkov pre zvieratá je možnosť, že tento rok nedostanú 2%, ktoré by fyzické a právnické osoby mohli odpočítať od svojich daní.

To bolo uvedené pre TASR Ingrid Nováková zo Združenia na ochranu zvierat.

Podľa nej tento problém postihuje všetky útulky. „Ak tieto peniaze nedostaneme, ovplyvnilo by to veľké množstvo útulkov. Našťastie nám neustále pomáhajú ľudia, ktorí nám poskytujú to, čo potrebujeme.

Trnavská kaplnka, ktorú spravuje Združenie na ochranu zvierat, je v súčasnosti zatvorená. „Aj my sa bojíme a snažíme sa nasledovať opatrenia. Ak niekto z nás ochorie, budeme mať problém s udržiavaním práce v útulku. Nenechávame tu ľudí, sme opatrní pred prístreškom. ,

V súčasnosti nie je prístrešie plné. „Pred zatvorením hranice muselo 15 psov odísť do Nemecka, ktoré malo nové zabezpečené domovy. Museli sme ho dočasne opustiť, ale niektorí už odišli a niektorí odídu budúci týždeň. Ak niekto „Pes si môže na internete zvoliť psa podľa fotografií a komunikácie prostredníctvom telefónu, je to teoreticky a v súčasnosti možné. Ale zatiaľ nie je možné prísť osobne. Myslíme si, že bude čoskoro zverejnený,“ dodala Nováková ,

Hoci majú v útulku dostatok zásob, pomoc je vítaná. „V rámci pomoci by sa v útulku nachádzali dezinfekčné prostriedky, ktoré sú dnes vo všeobecnosti neprimerané. Potrebujeme samozrejme aj krmivo pre psov, nepremokavé plachty, papuče a uteráky. Ochrana zvierat.

koronavírus

Nová pandémia koronavírusov sa rozšírila z Wu-chanu do Číny. Doteraz bolo na Slovensku nakazených 1 161 ľudí.

Koronavírus zodpovedný za COVID-19 je nový kmeň vírusu a ochorenie je kvapôčková infekcia. Odhadovaná doba inkubácie ochorenia je 2 až 14 dní, ale môže byť dlhšia. Každý deň, ONLINE, sledujeme najnovší vývoj doma aj vo svete.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close