Svet

Koronavírus: V Českej republike bolo zistených takmer 2 000 infikovaných ľudí, vláda chce sprísniť opatrenia

Návrat na štvrtú úroveň rizika by znamenal zavedenie nočného zákazu vychádzania, prísnejších obmedzení zhromažďovania, ako aj prevádzky škôl, športovísk, hotelov a reštaurácií.

V Českej republike v nedeľu 1999 zaznamenali nové prípady infekcie koronavírusom SARS-CoV-2 a podľa neúplných údajov doteraz zaznamenali 45 úmrtí.

Vyplýva to z posledných údajov zverejnených v pondelok ráno na oficiálnej webovej stránke českého ministerstva zdravotníctva.

Celkový počet úmrtí na komplikácie spôsobené COVID-19 sa od vypuknutia pandémie zvýšil na 9609.

Česká republika v súčasnosti eviduje 65 548 aktívnych prípadov ochorenia. V Českej republike bolo od začiatku pandémie nakazených celkovo 581 079 ľudí. Doteraz sa z tejto choroby vyliečilo 505 922 ľudí. Do pondelka o 7.58 h bolo v nemocniciach hospitalizovaných 4203 pacientov, z nich je 556 vo vážnom stave, uvádza portál Novinky.cz.

Rizikové skóre, od ktorého závisí zmena protiepidemických opatrení, po predchádzajúcom poklese opäť rýchlo rastie. Napriek tomu v Českej republike stále platí tretí stupeň opatrení.

Vláda však bude v pondelok rokovať o sprísnení epidemiologických obmedzení na štvrtú úroveň, pretože hodnota indexu antiepidemického systému (PES) sa týždeň drží na 71, čo zodpovedá tejto úrovni, uviedli News. Prechod na prísnejšiu mieru obmedzení podporuje aj premiér Andrej Babiš.

Návrat na štvrtú úroveň rizika by znamenal zavedenie nočného zákazu vychádzania, prísnejších obmedzení zhromažďovania, ako aj prevádzky škôl, športovísk, hotelov a reštaurácií.

Obchody a služby by naďalej fungovali, ale s obmedzením počtu osôb na meter štvorcový.

Sprísnené opatrenia by mali začať platiť pravdepodobne od druhej polovice alebo od konca budúceho týždňa, uviedol minulý piatok minister zdravotníctva Jan Blatný.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close