najnovšie správy

Koronavírus: v Nemecku stúpa počet infikovaných ľudí v reštaurácii

Toto je prvý prípad infekcie návštevníkmi reštaurácií od 9. mája, keď sa potravinárske podniky v 16 nemeckých štátoch začali otvárať postupne.

Zdravotnícke úrady v severozápadnom Nemecku vyšetrujú rozsiahly prípad infekcie koronavírusy v reštaurácii v okrese Leer v Dolnom Sasku, kde počet infekcií v nedeľu klesol zo siedmich na 14, informovali DPA.

Miestne orgány uviedli, že existujú ďalšie štyri prípady, ktoré pravdepodobne súviseli aj s návštevou reštaurácie Alte Scheune.

Do domácej karantény bolo umiestnených celkom 118 ľudí, pričom pôvodne bolo izolovaných 50 ľudí.

Toto je prvý prípad infekcie návštevníkmi reštaurácií od 9. mája, keď sa potravinárske podniky v 16 nemeckých štátoch začali otvárať postupne.

Nemecko začalo 20. apríla zmierňovať obmedzenia týkajúce sa koronavírusov a nedávno tento proces urýchlilo.

Štát Dolné Sasko povolilo reštauráciám pokračovať v činnosti 11. mája v súlade so zavedenými hygienickými opatreniami.

Oslavovali opätovné otvorenie firmy

Medzi nakazenými bol majiteľ reštaurácie. Ako povedal, nevie, kedy sa vírus rozšíril medzi hostí, ale mohlo sa to stať 15. mája, keď sa tu oslavovalo opätovné otvorenie firmy. Pozvaných bolo 40 hostí vrátane zástupcov spoločností, ktoré podporovali reštauráciu počas koronavírusovej krízy.

Majiteľ uviedol, že strávil večer v kuchyni a svojich hostí len krátkodobo prijal v jedálni. Zdôraznil, že vždy dodržiavali pravidlá sociálnej vzdialenosti a hygieny.

„Niekoľko vecí sa jednoznačne pokazilo a zhoršilo sa to,“ povedal pre Hannoversche Allgemeine generálny riaditeľ regionálneho reťazca hotelov a reštaurácií Zeitung Rainer Balke.

Celkový počet prípadov v Nemecku vzrástol z 289 na 178 570, podľa údajov z pondelka z inštitútu Robert Koch (RKI), informoval Reuters. Počet úmrtí sa zvýšil o 10 na celkom 8 257.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close