najnovšie správy

Koronavírus: väčšina mladých Slovákov je spokojná so svojím životom, výsledky prieskumu

Väčšina mladých ľudí je spokojná so svojím životom na Slovensku počas pandémie, ale viac ako dve tretiny z nich pociťujú veľkú alebo veľmi veľkú hrozbu spojenú s hospodárskymi dôsledkami pandémie.

Vyplýva to z prieskumu „Young in the Crown Time“, ktorý organizovala Rada mládeže Slovenska (RmS) v spolupráci s Nadáciou otvorenej spoločnosti v Bratislave a ktorú uskutočnila agentúra 2Muse koncom apríla a mája so vzorkou 1 000 respondentov vo veku 15 až 29 rokov. TASR informovala Alexandra Virostková o RmS.

„Spokojnosť je úzko spojená so zdravím, emocionálnym prežitím, existenciou podpornej siete a úrovňou hrozby spojenej s novou pandémiou koronavírusov. Preto by sme najmä pri tvorbe politiky nemali prehliadať určité skupiny mladých ľudí, ktorí sú zdravotne alebo sociálne znevýhodnení alebo ktorí majú malú alebo žiadnu podporu pre životné prostredie a záchrannú sieť. bezpečnosť, “uviedla sociológka Veronika Fishbone Vlčková z RmS.

Celkovo prevláda veľká spokojnosť so životom medzi mladými ľuďmi, najmä medzi adolescentmi a členmi mládežníckych organizácií. Podľa Virostkovej sú mladí obyvatelia malých miest a ľudia vo veku 20 až 24 rokov menej pozitívni. Počas obmedzení mladí ľudia pociťujú väčšinou pozitívne emócie. Medzi negatívne aspekty sa objavila nervozita a podráždenie, pričom až tretina opýtaných to cítila neustále alebo často.

Mladí ľudia aspoň nemajú školu, chodia do práce, do práce a do kostola. Virostková však informovala, že až do troch štvrtín chýba osobný kontakt s priateľmi, a nakoniec sú pre ne ochotní obchádzať nariadenia. Najčastejšie chýbajú aj mladí ľudia (81%) a sedenia (71%).

Viac voľného času

Väčšina mladých ľudí má počas pandémie viac voľného času ako predtým, ale sú približne rovnakí ako v škole, menej v práci.

„Dobrou správou v porovnaní s obdobím pred pandémiou je, že význam voľného času ako miesta pre ďalšie vzdelávanie sa značne zvýšil. Túžba pomôcť svojmu prostrediu sa vyvíjala už niekoľko rokov, zdá sa však, že nový koronavírus bol posilnili, “uviedla Vlčková. pre rozvoj zručností.

Takmer tretina mladých ľudí sa tiež zúčastnila nejakej formy dobrovoľníckej činnosti, aby pomohla ostatným počas pandémie. Mladí členovia mládežníckych organizácií sú vo všeobecnosti aktívnejší v účasti na organizovaných a neorganizovaných dobrovoľníckych činnostiach pred alebo počas pandémie.

„Členovia mládežníckych organizácií dominovali ich zapojeniu do formalizovaných aktivít počas pandémie a do celkového počtu rôznych aktivít. Dá sa povedať, že ich vzdelávaním na pomoc iným je dôležité, aby mládežnícke organizácie motivovali mladých ľudí, aby sa viac zapájali. Potom to robia buď prostredníctvom organizácie alebo jednoducho v susedstve, “uviedla Vlčková.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close