najnovšie správy

Koronavírus: Zväz slovenských miest sa chce zúčastňovať vládnych stretnutí a člena centrálnej krízovej bunky

Únia chce mať právo hlasovať v ústredí krízy.

Únia slovenských miest (ÚMS) žiada vládu, aby bola prítomná na každom zo svojich stretnutí a poskytla jej okamžité informácie o tom, čo sa deje v mestách a obciach v týchto dňoch koronárnej krízy.

ÚMS si tiež želá byť riadnym členom s právom hlasovať v ústrednom sídle krízy, pretože 99% rozhodnutí sa týka miest a obcí. Po stretnutí prezídia IDMS v stredu v Banskej Bystrici ho deklaroval prezident Zväzu, trenčiansky primátor Richard Rybníček.

„Ponúkame vládnu pomoc. Boli sme v popredí v boji proti novému koronavírusu av kontakte s našimi spoluobčanmi. Vidíme snahy vlády pokúsiť sa veci vyriešiť, ale skutočnosť, že miestne samosprávy alebo ÚMS sa nezúčastňujú na stretnutiach vlády alebo ústredného krízového manažmentu, často spôsobuje chaos. Ak vláda rozumie a ÚMS je členom, informácie o území budú jasné, zrozumiteľné a spôsobia menej dezinformácií, “uviedol Rybníček.

Zároveň vyzýva MVS, aby zaručilo účasť všetkých starostov regionálnych a okresných miest v okresných krízových bunkách. Prevažná väčšina z nich nie je ich členmi, čo je podľa Rybníka veľmi zlé.

koronavírus

Nová pandémia koronavírusov sa rozšírila z Wu-chanu do Číny. Doteraz bolo na Slovensku nakazených 863 ľudí.

Koronavírus zodpovedný za COVID-19 je nový kmeň vírusu a ochorenie je kvapôčková infekcia. Odhadovaná doba inkubácie ochorenia je 2 až 14 dní, ale môže byť dlhšia. Každý deň, ONLINE, sledujeme najnovší vývoj doma aj vo svete.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close