Svet

Koruna-nekorona, tá strana musí byť! FOTO Matovič sa na svadbe bavil: Pán premiér, kde je tvoj závoj?

Minulý víkend si Igor Matovič užil úlohu svedka na svadbe predsedu klubu OĽaNO Michala Šipoša. Jeho manželkou sa stala Marianna Sukeľová. Na východe Slovenska, konkrétne v Hanušovciach nad Topľou, povedali sladké áno. A podľa záberov uverejnených na sociálnej sieti polovicou mediálneho poradcu hnutia Matúša Bystrianského Lucia, musí to byť skutočná strana!

Podľa snímok vtipných momentov nebolo potrebné.

Zdroj: reprofoto-instagram / LS

Súčasný zákaz udalostí, medzi ktoré patria svadby pre určitý počet hostí, sa samozrejme neuplatňuje. A kto by sa nechcel aspoň na chvíľu „vypnúť“ a vychutnať si radostné chvíle so zamilovaným párom? Ak však očakávate, že predseda vlády bude príkladom a aspoň bude na obrázkoch nosiť závoj, mýlite sa.

Pravidlá štátneho orgánu boli jasné

Podľa niektorých fotografií sa Matovič a niektorí ďalší hostia očividne nebáli nejakej infekcie medzi desiatkami ďalších ľudí, alebo že oni sami môžu šíriť vírus. Opatrenia hlavného hygienika Jána Mikasa z júla 2020 sú však jasné. „Všetkým osobám je zakázané chodiť a pohybovať sa verejne v interiéroch budov a vo verejnej doprave bez toho, aby zakrývali horné dýchacie cesty (nos, ústa), ako sú napríklad zakrytia, šály, s účinnosťou od 4. júla 2020 od 06:00 do ďalších oznámenie., šál, s výnimkou: osoby nevesty a ženícha na svadbe (jeden z mnohých príkladov), „ je napísané v júlovom opatrení Úradu verejného zdravotníctva.

Koruna-nekorona, tá strana musí byť!

Zdroj: reprofoto-instagram / LS

Keďže však predseda vlády nebol ženíchom a konal ako svedok, na neho sa logicky vzťahovalo aj pravidlo nosenia závoja. Kontaktovali sme premiéra Igora Matoviča s otázkami o nosení závoja na svadbe, ale neodpovedal.

READ  Cestovné obmedzenia vo Francúzsku: Očkovaní Briti už nepotrebujú vládny test

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close