Pancha Luca | Rublev a Lajovič súperia o titul Srpska

Rus Andrey Rublev, vicemajster na Srpska Open v Bosne, sa ukazuje ako silný favorit na nadchádzajúcom French Open, keď dosiahol osem po sebe idúcich víťazstiev na antukových turnajoch, medzi ktoré patrí aj titul Monte Carlo Masters.

Alex odohral pár dobrých zápasov a ja som začal uťahovať a začal som byť nervózny. Nakoniec som však dokázal vyhrať, a to je najdôležitejšie Andrej Rubľov

Do finále sa dostal výhrou 6-2 6-4 nad Alexom Molkanom, pričom potreboval iba 89 minút na to, aby poslal Slováka a dostal sa do titulu bez straty setu v týždni.

V súboji do 25 rokov stratil Rublev len sedem bodov pri prvom podaní a päťkrát prelomil Molkana.

„Zo začiatku som hral dobre, potom som v druhom sete trochu stratil koncentráciu,“ priznal Rublev. „Alex odohral niekoľko dobrých zápasov, začal som uťahovať, začal som byť nervózny. Nakoniec som však dokázal vyhrať a to je najdôležitejšie.

Rublev sa teraz dostal do svojho 20. finále v kariére a bude sa snažiť o 14. finále v kariére, ale bude čeliť Dušanovi Lajovičovi, ktorý vo štvrťfinále vyradil najlepšiu nasadenú a svetovú jedničku Novaka Djokoviča.

Tridsaťdvaročný Srb porazil štvrtého nasadeného Miomira Kegmanoviča 4-6 7-6(5) 6-4, ktorý podával na zápas 6-4 5-4, ale nedokázal prejsť cieľovou čiarou.

„Úprimne povedané, mal ma na lane.“ Skončil som,“ povedal Lajovič davu po dvojhodinovom a 59-minútovom maratóne. „Ale nejako som sa vrátil do zápasu a vyhral tajbrejk.“ V tajbrejku som hrala dobre a potom som si v treťom sete veľmi verila, aj keď som išla fyzicky dole. Myslím, že sme boli obaja.“

READ  Eleven Sports and Onefootball Close European Football Rights | Správy

Pre Lajovičovú to bude 3. finále v kariére a ak vyhrá, získa druhý titul v kariére. Má tiež rekord 1:0 víťazstiev a prehier proti Rusku, ale tento výkon sa mu podaril v roku 2019.