šport

Kowalik vyhral titul Open Challenger

TULLEN, 10. septembra 2022

Jozef Kowalík zachytil názov druhého vydania NÖ Open prevádzkuje EVN Diriguje TC Tulln. Dvadsaťdeväťročná Slovenka sa trápila v holandskej kvalifikácii Jelle bunky 7-6(6), 7-6(3) v sobotňajšom finále dvojhry.

V prvom stretnutí dvojice získal Kovalic 76 percent bodov pri prvom podaní a po dvoch hodinách a 10 minútach prekonal svojho súpera 90:83.

„Jelly sa za posledných pár rokov veľmi zlepšil, vrátane forhendu a bekhendu. Ale dnes vo veterných podmienkach som urobil trochu lepšie, aby som loptičku udržal na rovine.“ povedal Kovalik.

„Som šťastný, že som tu získal titul na tomto skvelom turnaji. Od prvého dňa bolo obrovské publikum, deti s loptou to zvládli dobre a nastavenie bolo perfektné. Vďaka!“

Svet č. 201 získal svoju šiestu trofej v kariére na okruhu ATP Challenger Tour, svoju prvú od turnaja Maia Open 2019 v Portugalsku. Získal 12 250 eur ako prize money a 100 bodov do rebríčka ATP.

Erler/Middler získali titul vo štvorhre

predchádzajúci deň, Alexander Erler A Lucas Midler Rakúsko vyhralo štvorhru. Najlepší nasadený porazil štvrtého nasadeného Zdenek Kolár Z Českej republiky a Denis Molčanov Ukrajina 6:3, 6:4 za 66 minút.

Erler a Midler si ziskom tretieho tímového titulu v sezóne po Ostrave a Como rozdelili 5 250 eur a získali 100 bodov do rebríčka ATP vo štvorhre.

„Už sme odmenili skvelú sezónu týmto titulom“ Povedal Midler. Erler povedal, že hlavným cieľom tímu je dostať sa do hlavného kola Australian Open.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close