Veda

Kozmická sonda NASA, ktorá vzorkuje asteroidy, sleduje na Bennu „špinu, z ktorej je vyrobená“

Čas, keď sa Osiris-Rex dotkol Benueho povrchu.

NASA / Goddard / University of Arizona

V októbri 2020 NASA Kozmická loď Osiris-Rex odhryzla asteroid Bennu. Predtým, ako sa Osiris-Rex vráti na Zem, aby ponúkol svoju odmenu, chystá sa opäť zobraziť scéna dediča. Kozmická loď uskutoční v stredu posledný veľmi blízky prelet okolo Benue, „aby zistila, do akej miery je to neporiadok“. Oznámila NASA.

Osiris-Rex bol počas operácie zachytávania vzoriek trochu chamtivý a jednu si vybral Vysoký štrk To bolo uložené skôr, ako sa čakalo. Na asteroide to zanechalo stopu.

„Tím Osiris-Rex sa rozhodol pridať tento posledný nadjazd, pretože Beanuov povrch bol vzorkou vzoriek veľmi narušený,“ Uviedla NASA. “Počas dotyku sa vzorkovacia hlavica sondy ponorila do výšky 48,8 centimetra na povrch asteroidu a súčasne vystrelila nátlak pod tlakom plynného dusíka.” Ťah vrhajúci Osiris-Rex späť tiež narušil povrch.

NASA naplánovala nadjazd na 7. apríla s cieľom zachytiť snímky miesta zberu zo vzdialenosti iba 3,7 míle (2,3 míle).

Osiris-Rex bude rotovať v Benue do 10. mája, kedy ukončí dvojročnú spiatočnú cestu na Zem. Kúsky Bennu budú vedcom dodávané prostredníctvom návratovej kapsuly so vzorkou, ktorú sonduje prúdiaca kozmická loď.

Medzitým bude NASA porovnávať obrázky pred a po odbere vzoriek, aby zistila, aké veľké tetovanie má Osiris-Rex na Benue.

Postupujte Vesmírny kalendár CNET do roku 2021 Ak chcete byť informovaní o všetkých najnovších správach o vesmíre v tomto roku. Môžete ho tiež pridať do svojho Kalendára Google.

READ  Sledovanie prípadov, úmrtí a posledných obmedzení

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close