Svet

Krach na zrkadlovom koncerte: Chlapčenská skupina sa „nevzdá“ a odrazí sa späť, hovorí člen Kyung Do

Kľúčový člen populárnej hongkonskej chlapčenskej skupiny Mirror prelomil mlčanie pri hroznej nehode na pódiu pred týždňom, ktorá vážne zranila tanečníka, a prisahal, že sa skupina nevzdá a postaví sa na nohy, aby mohla čeliť výzvam.

Kyung Do (23) vo štvrtok (4. augusta) v skorých ranných hodinách zverejnil správu pre svojich 900 400 sledovateľov na Instagrame v čínštine: „Nevzdám sa. My sa nevzdáme. Postavte sa a čelte tomu všetkému spolu.

Toto je prvýkrát, čo Kyung, jeden z najpopulárnejších členov kapely a víťaz talentovej šou ViuTV, pre ktorú bola skupina vytvorená, prehovoril po incidente zo štvrtej noci série 12 koncertov Mirror v Hong Kongu. Kong Coliseum v Hung Hom.

Vzhľadom na to, že incident vyšetruje vláda a fanúšikovia sú v zbrani na ochranu umelcov, organizátori zrušili zvyšok predstavení.

Neskôr vo štvrtok ráno polícia vypočula jedného z tanečníkov, ktorí na koncerte unikli zraneniu. Zdroj uviedol, že herec je medzi svedkami, ktoré polícia v rámci vyšetrovania hľadá.

Očakáva sa, že generálny riaditeľ MakerVille Lo Ting-fai – jeden z organizátorov koncertu – sa popoludní zúčastní pohovoru s políciou.

Predstavitelia už predtým hovorili s inžiniermi zodpovednými za kontrolu inštalácie pódia pred predstavením. Sila v utorok a stredu oslovila aj zástupcov dodávateľa a dotknutých subdodávateľov. Doposiaľ nebol nikto zatknutý.

Minulý štvrtok večer sa tanečník Mo Lee Kai-yin (27) zrazil s obrím plátnom s rozmermi štyri krát štyri metre, ktoré sa zrútilo na pódium počas vystúpenia s členmi Mirror Anson Lo Han-ting a Edan Lui Cheuk-an. Rovnako ako iní umelci. Zranili sa aj ďalší dvaja tanečníci.

Lee bojoval o život na jednotke intenzívnej starostlivosti a hrozilo mu ochrnutie od krku nadol po tom, čo utrpel krvácanie do mozgu a zlomil si tretí a štvrtý stavec na krku. V stredu zostal v kritickom stave so stabilnými vitálnymi funkciami, uviedla hovorkyňa Nemocnice kráľovnej Alžbety.

Vyšetrovatelia zhromaždili dôkazy v hongkonskom Koloseu.  Foto: Edmond Cho

Lekársky zdroj v stredu uviedol, že Lee bol v bezvedomí a dýchal cez ventilátor, pretože stabilizáciu zlomenej chrbtice chvíľu trvalo. Nemocnica rozhodne, či Lee potrebuje ďalšiu operáciu, keď sa jeho stav zlepší.

READ  Indonézska ponorka Zahraničie - správy sú rozdelené do troch častí

Leeho rodičia ho v stredu po víkendovom návrate z Toronta navštívili v nemocnici už tretíkrát. Lekársky insider povedal, že ich lekári informovali o stave ich syna.

Zranení rodičia tanečníka Mo Lee.  Foto: KY Cheng

Prezident Mirror Yung Lok-man zverejnil v pondelok na svojom instagramovom účte vyhlásenie: „Postaráme sa jeden o druhého. Prosím, neboj sa“

Yeung dodal, že pri nehode sa zranili traja umelci, nie tí dvaja, ktorí boli predtým nahlásení.

Po tomto prípade úrady zastavili všetky zostávajúce predstavenia a sprísnili pravidlá pre inštalácie na verejných miestach.

Na internete sa objavili špekulácie, že populárna, 12-členná skupina sa pre nehodu rozpadne, pričom členom na budúci rok vypršia päťročné zmluvy. – South China Morning Post

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close