šport

Kraken si robí zásoby budúcnosti

Montreal – Draft NHL 2022 je potrebné spracovať a zavesiť. Po dvoch rokoch preberania videokonferencií sa tohtoročný júlový draft vrátil do hokejového rozruchu.

Nie je na to lepšie miesto ako Montreal, aspoň toto leto. Vrchol draftu sa zdvihol, keď Canadiens zatlačili slovenského útočníka Juraja Slafkowského. Búrliví miestni obyvatelia vydávali decibely rovnakým dielom, keď bol ignorovaný vyznamenaný center juniorov tímu Kanady Shane Wright.

Fanúšikovia Krakena poznajú zvyšok zmätku. New Jersey si vybralo slovenského obrancu Simona Nemca, ktorého mnohí zosmiešňovaní navrhovatelia plánovali na dlhú kariéru s Climate Promise Arena ako ich domovskou základňou.

Správy hovoria, že Devils potrebujú Slafkovského a nemajú čas zaoberať sa výberom. Čas ukáže, či bol Nemec správna voľba, no dvaja slovenskí tínedžeri sú vôbec najlepšie hodnotenými hokejistami vo svojej krajine – a to na 1. a 2. mieste. Slovenská legenda Marián Gáborík skončila v roku 2002 celkovo tretia. Draft NHL.

Po tretie, Arizona sa rozhodla vymeniť amerického centra Logana Cooleyho a Shanea Wrighta, ktorí rovnako ako superstar Connor McDavid dostali výnimku hrať ako 15-ročný v elitnej juniorskej Ontario Hockey League, do Seattlu. Celkovo 4. v roku 1981 generálnym manažérom Krakenu Ronom Francisom, funkcionárom centra OHL, na svojej ceste do hokejovej siene slávy v roku 1981. Okrem toho niektorí mediálni odborníci uviedli, že Seattle „vyhral“ prvé kolo.

„Sme nadšení zo štvrtého výberu Shanea včera večer,“ povedal Francis v piatok po 2. až 7. kole.

Wright zo svojej strany zmietol všetky otázky médií o možnom sklamaní z jeho návrhu rozhodnutia, počas tlačovej konferencie sa niekoľkokrát usmial a hľadal príbeh, ktorý akoby rozptýlil chmúru niektorých reportérov.

„Mám všetko, na čo sa môžem usmievať,“ povedal Wright neskôr v tímovej súprave, kým mu zavolal starší Kraken. Jordan Eberle. Neďaleko jeho rodičia, Tanya a Simon, povedali, že sú rovnako nadšení z toho, že ich syn pôjde do severozápadného Pacifiku a do systému Kraken, čo tento reportér za posledné dva dni počul od viac ako tuctu rodičov hovoriť o milých slovách a silnej povesti.

READ  Sloven Bratislava vs Olympiacos Predpoveď, Preview, Tímové správy a ďalšie

Video: Zvuk po návrhu: Ron Francis & Robert Crone

V sobotu sa rodina Wrightovcov vrátila na scénu, ktorá je už súčasťou franšízy. Sám Wright sa objímal s centrom Davidom Goyettem, jedným zo štyroch výberov Krakena v druhom kole, a obrancom Ty Nelsonom, tímom v treťom kole.

Goyette a Wright hrali proti sebe takmer desať rokov a stretli sa na rôznych kempoch národného tímu. Nelson a Wright hrali ako spoluhráči v jarnej hokejovej lige – a obaja rodičia často sedeli spolu na tribúne. Tanya Wright urobila fotografiu rodiny Nelsonovcov (silných šesť) a manipulovala s rodinou Nelsonovcov tak, aby osvetlenie dokonale a krásne zachytilo historický okamih.

Goyette a Nelson a v tomto prípade aj útočník Jagger Firkus, ktorí boli v sobotu medzi 11 najlepšími hráčmi Seattlu celkovo na 35. mieste, sa všetci umiestnili vyššie ako ich výber. Wright povedal, že by to pridalo „oheň“ k jeho snahám v NHL a Goyette, Nelson a Firkus povedali to isté. Čipy na pleciach všade okolo, fanúšikovia Krakena vedia, že je to dobrá vec.

Dvaja vybraní v druhom kole, Fíni Jonny Nyman (útočník) a Niklas Koko (brankár), demonštrovali zámer Krakena prehľadať Severnú Ameriku a Európu, aby našli najlepších potenciálnych ľudí, a skauti Jeff Crisp a Darren Yobick (plus riaditeľ) tiež hľadajú amatérske. skautov Roberta Krohna a Francisa) do Európy. Hodnotí dva a viac za dlhé cesty v rozsahu od týždňa do 10 dní.

Možností bolo viac A keďže sa všetky vyhliadky na roky 2021 a 2022 zídu tento víkend v Seattli na silnom vývojovom tábore, ktorý sa začne od pondelka do štvrtka, na webovej stránke a v aplikácii Kraken bude v najbližších dňoch veľa informácií. Development Camp je otvorený pre médiá a fanúšikov na stretnutia na ľade každý deň. Viac podrobností príde na všetkých kanáloch s obsahom Kraken.

READ  Zjazd Petry Vlhovej

Šťastný generálny riaditeľ Kraken Francis a amatérsky skautský riaditeľ Crone zatiaľ opustia toto mesto Original Six s pocitom „smeje“.

„Dnes je dobrý deň,“ povedal Francis na pódiu v piatok popoludní. „Boli sme naklonení niektorým ofenzívnym chalanom, od ktorých očakávame, že nám dajú na ceste nejaké góly. Dostali sme brankára, ktorý sa nám páči, a dali sme to do systému.“

„Áno, je tu ďalší dobrý deň,“ povedala Crone. „Hráčov sme si našli pre seba [at slots in the second, third and fourth rounds] Veľmi sa tešíme. Mali sme veľa možností a dobre sme ich využili. Máme veľa uzlov [six]. Niektorí z nich môžu hrať na krídle, no na stredovej pozícii je prémia. Splnili sme, čo sme chceli,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close