Svet

Kráľ Charles sľubuje, že bude nasledovať príklad kráľovnej, keď je vyhlásený za kráľa

Nový britský kráľ Charles urobil v sobotu súkromné ​​vyhlásenie počas historickej ceremónie, na ktorej bol formálne vyhlásený za nového panovníka.

Tu je text jeho osobného vyhlásenia:

„Moji páni, dámy a páni.

„Je mojou najsmutnejšou povinnosťou informovať vás o smrti mojej milovanej matky Rani.

„Viem, ako hlboko si celý národ – myslím, že celý svet – súcitíš so mnou v nenapraviteľnej strate, ktorú sme všetci utrpeli. Je pre mňa veľkou útechou poznať súcit vyjadrený toľkými. Moja sestra a bratia taká ohromujúca náklonnosť a podpora pri našej strate by sa mala rozšíriť aj na rodinu.

„Pre nás všetkých ako rodinu, pre toto kráľovstvo a širšiu rodinu národov, ktorých je súčasťou, je moja mama príkladom celoživotnej lásky a nezištnej služby.

„Vláda mojej matky bola neprekonateľná svojou obetavosťou a zbožnosťou. Aj keď smútime, sme vďační za tento verný život.

„Som si hlboko vedomý povinností a ťažkej zodpovednosti tohto veľkého dedičstva a suverenity.

„Pri prijímaní týchto zodpovedností sa budem snažiť nasledovať inšpiratívny príklad ustanovený ústavnou vládou a mier, harmónia a prosperita národov týchto ostrovov a území a území Commonwealthu na celom svete.

„V tomto zámere viem, že budem podporovaný náklonnosťou a lojalitou ľudí, ktorých panovníkom som povolaný byť, a že pri plnení týchto povinností sa budem riadiť radami ich volených parlamentov.“ toto všetko ma hlboko povzbudzuje neustála podpora mojej drahej manželky.

„Využívam túto príležitosť, aby som potvrdil svoju ochotu a úmysel pokračovať v tradícii odovzdávania sa svojej vláde v prospech všetkých, dedičných príjmov, vrátane korunného panstva, výmenou za suverénny grant na podporu mojich oficiálnych povinností ako hlavy štátu. a národ.

A keď som splnil namáhavú úlohu, ktorá mi bola uložená, venujem teraz zvyšok svojho života sebe a modlím sa o vedenie a pomoc Všemohúceho.

READ  Chváli sa tým, že nemá masku - Austrália vylúčila britského publicistu - Politika

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close