Svet

Kráľovná Alžbeta II. sa objavil na verejnosti v závoji

V Británii je nosenie rúšok povinné vo verejnej doprave, obchodoch a bohoslužbách a v interiéroch, kde nie je možné dodržať medzeru.

Britská kráľovná Alžbeta II. sa na verejnosti objavili prvýkrát počas pandémie koronavírusu SARS-CoV-2, uviedla AP.

V stredu (4. novembra) sa kráľovná zúčastnila na slávnosti vo Westminsterskom opátstve v Londýne, mala čierny závoj s bielymi okrajmi. Fotografie z oslavy boli oficiálne zverejnené v sobotu večer, píše AP.

Počas krátkeho ceremoniálu položila kráľovná veniec na hrob neznámeho vojaka z prvej svetovej vojny, ktorý bol 11. novembra 1920 pochovaný vo Westminsterskom opátstve.

V Británii je nosenie rúšok povinné vo verejnej doprave, obchodoch a modlitebniach, pripomína AP. Vláda tiež odporúča nosiť ich v interiéroch, kde nie je možné dodržať odstup a ľudia prichádzajú do kontaktu s ľuďmi, s ktorými sa bežne nestretávajú.

Britská kráľovná Alžbeta II. sa na verejnosti objavila po prvýkrát od vypuknutia pandémie 15. októbra, keď v sprievode princa Williama navštívila vojenské výskumné zariadenie neďaleko Salisbury v grófstve Wiltshire. Ale vtedy nemala závoj.

Od marca, keď Británia zaviedla prísne opatrenia proti pandémii koronavírusov, žila 94-ročná kráľovná na hrade Windsor, kde vykonávala svoje úradné povinnosti prostredníctvom telefónu a videa.

READ  Mjanmarský básnik bol vypočúvaný - vrátený mŕtvy a bez orgánov - V.G.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close