Svet

Kráľovná Alžbeta má byť pochovaná vedľa svojho manžela princa Philipa

Kráľovnú Alžbetu II., ktorá zomrela v Škótsku 8. septembra, pochovajú v pondelok vedľa svojho zosnulého manžela princa Philipa.

Po štátnom pohrebe zosnulej kráľovnej vo Westminsterskom opátstve bude nasledovať posviacka v Kaplnke svätého Juraja medzi múrmi hradu Windsor.

Pohreb kráľovnej sa začne v pondelok o 11:00 miestneho času a skončí sa celoštátnym dvojminútovým tichom.

Kráľ Charles a kráľovská rodina vo štvrtok na Twitteri vyjadrili vďaku za kondolenčné správy z celého sveta.

„Kráľ a kráľovská rodina by chceli vyjadriť svoju úprimnú vďaku za kondolenčné správy z celého sveta.“

Doplnilo sa v ňom: „Štátny pohreb Jej Veličenstva kráľovnej @wabbey sa bude konať 19. septembra v Kaplnke svätého Juraja vo Windsore, po ktorej bude nasledovať slávnostná bohoslužba.“

Dvere Westminsterského opátstva sa v deň pohrebu otvoria o 8:00 miestneho času, aby umožnili približne 2000 hosťom, vrátane takmer 500 svetových lídrov, sadnúť si na svoje miesta.

Podľa plánov na tento deň sa všetky hlavy štátov a zástupcovia zahraničných vlád vrátane zahraničných členov kráľovskej rodiny zhromaždia na centrálnom mieste a cestujú do Abe za „spoločných opatrení“.

Rodičia kráľovnej Alžbety, kráľ Juraj VI., ktorý zomrel v roku 1952, a kráľovná Alžbeta, kráľovná matka, a jej sestra, princezná Margaret, ktorá zomrela v roku 2002, sú všetci pochovaní v Pamätnej kaplnke kráľa Juraja VI. , časť kostola svätého Juraja.

READ  Ďalšia indícia pre prípad únosu trojročnej Maddie: Z výpovede mladej ženy jej behá mráz po chrbte

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close