Svet

Krásna pieseň ukazuje statočnosť Ukrajiny, členskej organizácie NATO, ktorá chváli víťazstvo v Eurovízii

BERLÍN: Eurovízia a NATO spolu možno normálne nekomunikujú, ale v nedeľu (15.5.) viceprezident vojenskej koalície zablahoželal Ukrajine k víťazstvu vo výročnej hudobnej súťaži s „krásnou piesňou“, čo svedčí o jej odvahe v boji proti Rusku.

Ministri zahraničných vecí členských krajín NATO sa v nedeľu stretli v Berlíne, aby diskutovali o stratégii vstupu do fínsko-švédskej aliancie a proti výzve zástupkyne generálneho tajomníka NATO Mirzii Gionovej na ruskú „nespravodlivú“ inváziu na Ukrajinu.

„Chcem zablahoželať Ukrajine k víťazstvu v súťaži Eurovízia. Neurobil som to ľahkovážne, pretože včera sme videli nesmiernu verejnú podporu odvahy v celej Európe a Austrálii… Pieseň je samozrejme krásna, krásna,“ povedal veľvyslanec.

Giona sa ujala vedenia v nedeľu po tom, čo sa jej šéf Jens Stoltenberg nezúčastnil na stretnutí v Berlíne po pozitívnom teste na COVID-19 začiatkom tohto týždňa.

Kalush Orchestra porazil v sobotu Spojené kráľovstvo v maratónskej súťaži Eurovision Song Contest so vstupom „Stefania“ a Giona sa snažil spojiť svoje víťazstvo s bojom proti Ukrajine proti Rusku a spojenectvom s Kyjevom.

Giona uviedla, že NATO by chcelo vyslať odkaz ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, že Ukrajina naďalej prekvapuje Západ svojou odvahou a solidaritou, a to aj napriek začiatku „najbrutálnejšieho a najcynického“ konfliktu od druhej svetovej vojny.

„Takže hovorím, že sme jednotní. Sme silní a (a) budeme naďalej pomáhať Ukrajine vyhrať túto vojnu,“ povedal.

Moskva svoje kroky opisuje ako „špeciálnu vojenskú operáciu“ s cieľom odzbrojiť Ukrajinu a zbaviť ju západom podnecovaného protiruského nacionalizmu. Ukrajina a jej spojenci tvrdia, že Rusko rozpútalo nevyprovokovanú vojnu.

READ  Tisíce ľudí oslavujú Eid al-Fitr vo Worcestri

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close