Svet

Kritici FDA v USA tvrdia, že vakcína Moderna Covit-19 je účinná a bezpečná pre deti

Kritici amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv v piatok (10. júna) tvrdia, že vakcína COVID-19 od Moderna Inc môže byť bezpečná a účinná pre deti vo veku od 6 mesiacov do 17 rokov, keďže skupina vedcov bude budúci týždeň hlasovať o jej odporúčaní. Kontrolór schvaľuje vakcínu pre deti.

Kritici FDA v krátkych dokumentoch zverejnených v piatok večer uviedli, že vakcína vyvinula podobnú imunitu u detí ako u dospelých v predchádzajúcich testoch.

„Dostupné údaje podporujú účinnosť vakcíny Moderna Covit-19 pri prevencii symptómov Covit-19 u detí vo veku od 6 mesiacov do 17 rokov,“ uviedli pracovníci FDA.

Pre zamestnancov FDA má vakcína rovnaký profil vedľajších účinkov, ktorý sa bežne vyskytuje u dospelých, hoci mladšie deti majú často chrípku.

Obe vakcíny Kovit-19 na báze messenger RNA, vyvinuté spoločnosťami Moderna a Pfizer / Bioendech, sa spájajú so zriedkavými prípadmi myokarditídy, najmä u mladých ľudí.

Niektoré krajiny v Európe obmedzili používanie moderných injekcií pre tínedžerov a niektoré štúdie ukazujú, že sú spojené so zvýšeným rizikom srdcových chorôb.

FDA tvrdí, že myokarditída je známym rizikom spojeným s vakcínou, ale pediatrické štúdie výrobcu liekov nestačia na výpočet frekvencie zriedkavých srdcových infarktov v pediatrických vekových skupinách.

Vakcína Pfizer / BioNTech je už schválená v Spojených štátoch pre ľudí vo veku päť rokov a starších. Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v máji uviedlo, že hlásení o myokarditíde po očkovaní sú oveľa nižšie u dospievajúcich a malých detí vo veku od 5 do 11 rokov, čo je len o málo viac ako normálne. .

READ  COVIT-19: Svetová banka poskytuje 250 miliónov údajov pre 100 miliónov ľudí žijúcich v chudobe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close