Zábava

Kritiku jednotlivca alebo vlády nemožno interpretovať ako ohrozenie suverenity, integrity alebo bezpečnosti štátu.

Existuje deväť petícií proti zákonu o poburovaní, ktoré boli zostavené na posúdenie Najvyšším súdom, pričom odporcom je Indická únia (UoI). Do 7. mája 2022 počas pojednávaní ÚoI argumentoval ochranou zákona. 9. mája však UoI zmenilo svoje stanovisko.

Čestné vyhlásenie UoI bolo podané na súde, avšak „existuje [sic] Nesúhlas vyjadrený vo verejnej sfére „potreba zákona“ všeobecne akceptovaná všetkými v právnom verejnom záujme“ [of] „Zaobchádzanie so závažnými zločinmi… ovplyvňuje [country’s] Suverenita a integrita.“

Čestné vyhlásenie UoI znie: „Jeho Excelencia predseda vlády Indie vyjadril svoje jasné a stručné názory na podporu obrany občianskych slobôd“ a „Musíme odstrániť koloniálnu batožinu“. [the Sedition law]“.

V súlade s tým sa vláda rozhodla „preskúmať a prehodnotiť“ zákon „pred príslušným fórom“ a „nemá investovať čas do opätovného skúmania platnosti § 124A Súdneho dvora… a čaká na ďalšie preskúmanie“.

Vo svojom predbežnom nariadení súd uviedol, že UoI uznal „útrapy“ [sic] Sec.124A வில்லை nezapadá do súčasného spoločenského kontextu a zameriava sa na obdobie, keď bola táto krajina pod koloniálnou nadvládou“. Bench ďalej tvrdil, že „je vhodné, aby vlády naďalej nepoužívali vyššie uvedené ustanovenia zákona, kým sa nedokončí preskúmanie ustanovenia“.

Predbežné opatrenie súdu z 11. mája 2022 dospelo k záveru, že predbežné opatrenie vydané 31. mája minulého roku v dvoch návrhoch bude pokračovať; Bench dúfa a očakáva, že štát a federálne vlády sa zdržia registrácie nových FIR, ďalšieho vyšetrovania alebo prijatia povinných opatrení podľa § 124A; V nových prípadoch budú súdy pri skúmaní opravných prostriedkov, o ktoré sa poškodená strana domáha, prihliadať na aktuálne uznesenie. Všetky prebiehajúce vyšetrovania, odvolania a konania týkajúce sa oddielu 124A budú „neobmedzené“; A môže vydávať príkazy vládam štátov/úniovým územiam, aby zabránili zneužitiu § 124A UoI. Všetky tieto platia až do doručenia ďalšej objednávky.

READ  Casey Neistad premietal dokument David Tobric na SXSW

Súd nariadil, aby boli petície zoradené v treťom júlovom týždni 2022.

(služba IPA)

Pohľady sú osobné

Ďakujem: Leták

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close