Hlavné správy

Krymská platforma – Prezident Slovenska sa zúčastní na ustanovujúcom samite – Únia

Najvyšší veľvyslanec Ukrajiny vyzval na maximálne úsilie smerom k nevyhnutnej okupácii Krymu.

Dreamstime.com

Slovenská prezidentka Susanna Čputová sa 23. augusta zúčastňuje na medzinárodnom summite o „Krymskej základni pre okupáciu polostrova“ v Kyjeve.

Bolo to podľa ukrajinského ministra zahraničia Dimitrova Guleba V stredu vystúpil na spoločnej tlačovej konferencii so svojím slovenským vyslancom Ivanom Korkokom v Bratislave.

Prečítajte si aj totoPrezidenti Ukrajiny a Lotyšska podpisujú spoločné vyhlásenie o európskej príležitosti UkrajinyVysoký komisár uviedol, že Normandia informovala svojho slovenského zástupcu o štyroch rokovaniach a minskom procese urovnania Donbasu, ako aj o rozšírení rusko-ukrajinských hraníc a území okupovaných Ruskom.

“Keďže Rusko v posledných týždňoch budovalo svoju prítomnosť na hraniciach, je Slovensko jedným z prvých štátov, ktoré prejavili solidaritu s Ukrajinou. Veľmi si to vážime,” uviedol Guleba.

“Chcel by som sa osobne poďakovať Slovensku a slovenskej prezidentke Jusane Sabutovej za podporu pri účasti na úvodnom samite krymskej základne v Kyjeve v auguste tohto roku. Vyvinúť všetko úsilie na inváziu na ukrajinský Krym a jeho nevyhnutnú okupáciu,” zdôraznil Kuleba.

Vydané

Jevgenij Matjušenko

READ  Záverečná debata pred voľbami v USA sa blíži: Trump bude testovaný na CORONAVIRUS

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close