šport

Kto je Matt Petgrave? Vieme o ďalšom hráčovi, ktorý sa podieľal na podivnej nehode Adama Johnsona

Obranca Sheffield Steelers Matt Petgrave sa nedávno dostal do titulkov kvôli jeho náhodnej kolízii s Adamom Johnsonom, ktorá ho zranila.

Petgrave pochádza z Toronta v Ontáriu a svoju kariéru začal v Bramalia Blues v Ontárijskej juniorskej hokejovej lige počas sezóny 2008-09. Potom sa presadil v Niagara Ice Dogs v Ontario Hockey League, kde odohral 67 zápasov a zaznamenal 25 bodov.

Po svojej ceste do OHL sa Matt Petgrave presunul do Owen Sound Attack, kde mal 37 bodov v 61 zápasoch. Jeho úspech pokračoval aj v sezóne 2012-13 s tímom Oshawa Generals, keď v rovnakom počte zápasov zaznamenal pôsobivých 50 bodov. V nasledujúcej sezóne prestúpil do USSports reprezentujúceho University of New Brunswick, kde žiaril aj naďalej.

Petgraveova cesta sa rozšírila do AHL a ECHL, vrátane účinkovania v Syracuse Crunch, Laval Rocket a Brampton Beast. Je pozoruhodné, že počas sezóny 2018-19 v tíme Brampton Beast zaznamenal 40 bodov v ECHL.

V sezóne 2020-21 Matt Petgrave preskúmal európske ligy vrátane Českej republiky a Slovenska a ukázal svoju všestrannosť, keď sa prispôsobil novým výzvam a skúsenostiam.

V rokoch 2022-23 prijal novú kapitolu britskej Elite Ice Hockey League (EIHL) v tíme Sheffield Steelers, ktorý okamžite zasiahol 48 bodmi v 54 zápasoch.


Úloha Matta Petgravea v incidente s Adamom Johnsonom

Pri tragickej snehovej udalosti zomrel americký hokejista Adam Johnson. 29-ročný rodák z Minnesoty a bývalý hráč Pittsburghu Penguins sa v čase incidentu zúčastnil zápasu Nottinghamu Panthers proti Sheffield Steelers.

Počas druhej tretiny dostal Petgrave zásah do krku Johnson po strate rovnováhy po páde na ľad. Diváci v Utilida Arene boli zhrození, keď Johnson poriadne krvácal. Odvážne sa vzdialil z miesta činu, no neskôr skolaboval.

Zápas bol prerušený v 35. minúte, keďže Johnson potreboval rýchlu lekársku pomoc. Spoluhráči ho obkľúčili v ochrannom kruhu na ľade a na ochranu priestoru boli umiestnené ochranné clony.

Nešťastný incident bol výsledkom toho, že Petgraveova zdvihnutá noha sa náhodne dotkla v blízkosti stredovej čiary. Hokejová komunita sa zhromaždila na podporu Betgrave a trvala na tom, že kontakt bol náhodný.

Johnsonova matka Kari na Facebooku zdieľala, že po tragickej smrti svojho syna vo veku 29 rokov stratila „polovičku môjho srdca“.

Rýchle odkazy

Ďalšie diela od Sportskeida

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close