šport

Kto je nový stredný obranca Arsenalu Jakub Kiwier?

Pred prestupom Jakuba Kiwiora za 17,5 milióna libier do Arsenalu sa SportsMoll podrobne pozrie na kariéru 22-ročného stredného obrancu a na to, ako by zapadol do zostavy Gunners.

Arsenal sú na pokraji uzavretia druhého podpisu zimného prestupového obdobia Specia Po strede Jakub Kiwier Príprava na presun do severného Londýna.

22-ročný mladík sledoval z Emirátov Michael ArtetaPri nedeľňajšom víťazstve 3:2 nad Manchestrom United už absolvoval lekársku a dohodnutú zmluvu na štyri a pol roka.

Oficiálne oznámenie o Kiwiorovom prestupe – ktorý bude Gunners stáť 17,5 milióna libier plus ďalších 3,5 milióna libier – sa teraz považuje za niekoľko hodín a poľský reprezentant sa stane druhým januárovým príchodom Arsenalu. Leandro Trassart.

Kiwier súťaží a pripravuje sa na úkryt Gabriel Magalhas vzadu, Herný krtko Tu je bližší pohľad na rastúcu kariéru obrancu a na to, ako by zapadol do systému Arteta.


Pozadie

© Reuters

Kiwier, ktorý sa narodil v Tychy na juhu Poľska, začal svoju futbalovú kariéru vo svojom rodnom klube, kým sa v roku 2016 pripojil k mládežníckej akadémii Anderlechtu, pričom belgický gigant zaplatil za 16-ročného hráča približne 11 400 libier.

Po piatich vystúpeniach v UEFA Youth League za dva a pol roka za Anderlecht sa Kiwier otestoval na Slovensku s Botpresovou a MŠK Žilina, kde prerazil ako čerstvý mladík v seniorskom futbale.

Vo svojej poslednej sezóne v MŠK Žilina Kivier, ktorý prežil vyradenie 17 hráčov z klubu, pomohol slovenským miňom do kvalifikácie Europa Conference League, kde odohral každú minútu z ôsmich zápasov svojho tímu. V záverečnej kvalifikácii do Jablonca.

Domáce a európske počiny Spezie nových chlapcov zo Serie A upútali pozornosť Giviora, ktorý zaplatil 2,2 milióna eur (1,9 milióna libier) za privedenie všestranného poľského obrancu do Talianska v auguste 2021 a jeho kariéra má len stúpajúcu trajektóriu.

READ  VIDEO: NHL: Víťazi Erik Černák a Jaroslav Halák

Najnovší formát

Jakub Kiwier zo Spezie v akcii so Zlatanom Ibrahimovičom z AC Miláno v januári 2022© Reuters

Guivier, prispôsobený náročnosti talianskeho vrcholového futbalu, debutoval v súťaži Spezia proti Interu Miláno 1. decembra v úvodných dvoch mesiacoch sezóny 2021-22.

Poliak sa netešil z najlepšej formy – dostal žltú kartu, keď jeho tím prehral s vtedajším majstrom 2:0 – a opäť ho posadili na lavičku pri remíze Spezie so Sassuolom 2:2, než sa stal pravidelným hráčom prvého tímu. . – Tímový hráč.

Guivier vo svojej prvej sezóne pôsobil prevažne ako defenzívny stredopoliar, keď sa Spezia vyhla zostupu do Serie B a skončila 16. Jeho tím absolvoval 17 zápasov v Serie A, kým sa rozhovory s Arsenalom vyhrotili.

Okrem toho, že Chivio pôsobí v strede zadnej trojky a v strede zálohy, využili sa aj úlohy ľavonohého krajného obrancu a krajného obrancu a je ľahké pochopiť, prečo Arteta vyniká. 22-ročný mladík sa dokonale hodí pre svoj systém.

Fyzicky impozantný obranca s výškou 6 stôp 2 palce Givior dobre narába s loptou a je si istý na lopte – dokáže zachytiť dlhé prihrávky a prelomiť čiary pod tlakom – a keď dostane príležitosť, nebojí sa jazdiť dopredu do priestoru.

Speziine problémy v Serii A nie sú žiadnym prekvapením – minulý rok sa umiestnila na 91. percentile proti blokom a stredným obrancom – a Cuvier sa v prípade potreby nebude vyhýbať povinnostiam z rohových alebo priamych kopov.


Medzinárodné skúsenosti

Jakub Kiwier bude hrať za Poľsko v decembri 2022© Reuters

Kiwier obliekal dres Poľska od 16 rokov až po seniorov a bol prijatý pod krídla bývalého manažéra prvého tímu. Czeslaw Michniewicz Pred postupom do prvého tímu do 21 rokov.

Stredný obranca získal svoj prvý seniorský dres za Poľsko v júni 2022, keď odohral celých 90 minút remízy 2:2 s Holandskom v Lige národov UEFA a svoje miesto si udržal po zvyšok sezóny 2021-22. Vrátane septembrovej výhry 1:0 nad Walesom.

READ  Kanada zverejnila súpisku majstrovstiev sveta v hokeji mužov a mal by Erik Karlsson hrať v Norris Trophy?

Napriek relatívnej neskúsenosti si Kiwier získal Micniewiczovu dôveru a bol povolaný do zostavy na MS 2022, kde v C-skupine nechýbal ani minútu, keď pomohol Poľsku proti Mexiku a Saudskej Arábii.

Kiwiorovo úsilie pomohlo Poľsku kvalifikovať sa do šestnásťfinále a udržal si svoje miesto v základnej zostave pre vyraďovací zápas Eagles s Francúzskom, ale v 87. minúte ho prehrali, pretože Poľsko napokon prehralo 3:1. Sekundárne.

Očakáva sa, že obranca Arsenalu bude hrať ďalšiu kľúčovú rolu v kandidatúre Eagles na kvalifikáciu Euro 2024 neskôr v tomto roku a Kivier poskytne spoluhráčovi Gabrielovi krytie ľavou nohou a konkurenciu, keďže Gunners pokračujú v problémoch. Tituly v Premier League, Európskej lige a FA Cupe v najbližších mesiacoch.


id:504884:1false2false3false:QQ:: z db desktop :LenBod:collect7962:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close