Svet

Kto je vlastne Lukašenko? Neveriaci diktátor, ktorý nenávidí homosexuálov

V krajine sa však nezmenia. Volebná komisia v pondelok ráno oznámila, že Alexander Lukašenko – tiež nazývaný „posledný diktátor v Európe“ – získal prezidentské voľby s 80 percentami hlasov. V Bielorusku vládol 26 rokov a tentokrát sa nenechal ujať moci.

Kto je tento muž, ktorý bude vládnuť krajine šieste funkčné obdobie?

Narodil sa v dedine Kopys

Lukašenko sa narodil v dedine Kopys s asi 840 obyvateľmi na hranici s Ruskom. Vyrastal bez otca v zlých podmienkach. Jeho matka Jekaterina pracovala ako dojnica.

Malý Alexander sa zaujímal o hudbu, hral sa na bayan – východoeurópsku formu gombíkovej harmoniky.

Jeho život pokračuje ďalej ako učebnica o „kose a kladive“. Od roku 1975 Lukašenko pôsobil v sovietskej pohraničnej stráži, potom v armáde av roku 1985 absolvoval poľnohospodársku akadémiu. O dva roky neskôr, vo veku 31 rokov, sa stal vedúcim veľkého štátneho družstva zvaného sovkhoz.

V roku 1990 Lukašenko začal svoju politickú kariéru. Jeho sľub bol: Preč s korupciou! Týmto heslom získal dôveru ľudí. O štyri roky neskôr prišla odmena. 10. júla 1994 sa Lukašenko stal prvým bieloruským prezidentom s 80 percentami hlasov.

Jeho žena žije v dedine

Počas študentských dní sa stretol so súčasnou manželkou Galinou. V roku 1975 sa obaja oženili. V tom istom roku sa narodil ich syn Viktor. O päť rokov neskôr sa narodil jeho druhý syn, Dmitry.

Prvá dáma Bieloruska žije oddelene v dedine Ryžkoviči, ktorá je dnes súčasťou mesta Sklov. Nachádza sa asi 200 kilometrov od hlavného mesta Minsk. Podľa týchto dokumentov je postgraduálnou učiteľkou v materskej škole. Aj keď sú obaja manželia, dlho sa spolu nevideli.

A Lukašenko má tretieho syna Nikolaja. Bastard Kto je matkou, nie je oficiálne známa. Existujú však predpoklady: Mala by to byť bývalá osobná lekárka diktátora Irina Abelská. Jeho láska k jeho synovi Nikolaimu zašla tak ďaleko, že jeho dátum narodenia sa prepísal 31. augusta. Tím sa stal o deň mladší. Ale prečo to urobil? Teraz môžu obaja oslavovať v ten istý deň – 31. augusta.

READ  Zimbabwe: Jinarah prezerá mýto v miestnej mene

Trest smrti sa stále uplatňuje

Ľudia v tejto krajine nemajú čo oslavovať. Novinári kritizujúci Lukašenka a opozičných kandidátov sú uväznení. Neexistuje sloboda prejavu alebo výberu. Okrem toho v Bielorusku stále platí trest smrti – zastrelením do väzníc. Od roku 2010 bolo týmto spôsobom popravených 14 odsúdených.

V opačnom prípade Lukašenko nepatrí do 21. storočia. Nenávidí homosexuálov, o čom svedčí napríklad jeho vyhlásenie. „Radšej by som bol diktátorom než hrejivým,“ povedal bývalému nemeckému ministrovi zahraničia Guidovi Westerwellovi.

Ženy nie sú schopné viesť štát

Lukašenkov obraz ženy tiež patrí do iného obdobia. Podľa neho ženy nie sú schopné viesť štát, uviedol v jednom zo svojich prejavov. Myslí si, že by spadali pod váhu predsedníctva.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close