Svet

Kuba: Raul Castro oznamuje odchod do dôchodku ako vodcu komunistickej strany

The Komunistická strana Kuby Tento piatok to potvrdil Raul Castro Jeho generálnym tajomníkom bude o desať rokov neskôr.

Vo svojom poslednom vynikajúcom prejave ako najvyšší vodca krajiny Raul Castro Vyžaduje „úctivý rozhovor“ medzi Kuba Y. Spojené štáty.

„Súhlasím s touto stranou v kultivácii úctivého dialógu z Kongresu a v budovaní nového druhu vzťahov Spojené štátyPrvý deň ôsmej konferencie vládcu uviedol, že „neopustí“ princípy revolúcie a socializmu. Spoločenstvo (CCB, slobodný).

Raul Castro V roku 2014 bol spoluautorom medzi Barackom Obamom a oboma krajinami. Končil sa polstoročím silného konfliktu a obnovili sa diplomatické vzťahy, ktoré boli prerušené od roku 1961 a obnovené v roku 2015.

Avšak republikán Donald Trump To rozptýlilo veľkú časť pokroku medzi týmito dvoma krajinami a drasticky posilnilo embargo, ktoré platilo od roku 1962.

Šesťdesiat rokov po svojom bratovi Fidel Castro 89-ročný Ral, ktorý hlásal socialistickú povahu kubánskej revolúcie, odsúdil „ekonomickú vojnu“ vedenú proti ostrovu Washington s deklarovaným cieľom „uškrtiť krajinu a spôsobiť sociálnu explóziu“.

Hovorkyňa Bieleho domu Jen Zaki to zopakovala v piatok na tlačovej konferencii Spojené štáty Pokiaľ ide o priority ostrova, nedochádza k jeho zmene.

„Podpora demokracie a ľudských práv bude jadrom nášho úsilia,“ uviedol Zaki.

„Dokončiť domácu úlohu“

Historické stretnutie, ktoré sa uskutoční v Havanskom konferenčnom centre, potrvá štyri dni a zúčastní sa ho 300 delegátov z celej krajiny, čo predstavuje odchod tohto revolučného vodcu a nástup novej generácie.

Na stretnutie vstúpil vo svojej štvorhviezdičkovej verejnej uniforme a za ním nasledoval jeho ustanovený nástupca prezident. Miguel Diaz-plukovník (60), Raul Castro Podľa niektorých snímok zverejnených štátnou televíziou zožala od delegátov dlhý potlesk.

„Svoj čin končím s uspokojením z úspechu v pozícii prvého tajomníka (…) a s dôverou v budúcnosť krajiny a s myšlienkou, že návrhy na udržanie ma na vyšších poschodiach straníckeho systému neboli prijaté prijatý, “uviedol pri prezentácii federálneho vyhlásenia.

READ  Uganda: Bobby Wine podáva právne spory proti výsledkom volieb Ugandské správy

Za potlesku ubezpečil, že „nič ho neprinútilo urobiť toto rozhodnutie“. “Vážne verím v silu a odvahu príkladu a porozumenia mojich spolubojovníkov,” uviedol.

Miguel Diaz-plukovník„Kto ho v roku 2018 nahradí vo funkcii prezidenta, bude tiež prvým civilným vodcom strany, v ktorom strávil celý svoj život. Očakáva sa, že bude najvyšším najvyšším tajomníkom krajiny menovaný v pondelok, posledný deň.

Na twitteri poznamenal, že išlo o „nepretržitú konferenciu“ a že sa nezmenia smernice jednej z posledných piatich komunistických krajín na svete.

Napriek potrebe urgentných hospodárskych reforiem zostáva politika jednej strany rovnaká, ako je krajina uviaznutá v hlbokej kríze.

„Strana je zárukou národnej jednoty a súborom zásad dôstojnosti generácií vlastencov pred nami, sociálnej spravodlivosti a slobody, ktoré nás bránili v tohtoročnom boji a víťazstve,“ uviedol na otvorení kongresu . Očakáva sa, že Jose Ramon Machado Ventura (90), dvojka v strane, odíde do dôchodku.

(S informáciami od AFP)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close