Hlavné správy

Kvalifikácia na Euro 2024: ako sa pozerať, televízny kanál, čas začiatku, sejačky, osud Škótska

Miesto v play-off je nevyhnutné na dosiahnutie turnaja v Nemecku o dva roky, pričom Škótsko si zabezpečilo status Pot 2 pre kvalifikačné fázy tým, že do skupiny A Ligy národov vtiahlo sedem tímov. Body z deviatich možných počas minulomesačného trojzápasu vrátane bezgólovej remízy proti Ukrajine v Krakove.

Byť v Pot 2 by teoreticky malo predstavovať Škótsko ako stranu Pot 3 s menej náročnou skupinou ako v predchádzajúcich rokoch, ale stále existujú zložité žrebovania, ktorým sa Clarke a spol. budú chcieť vyhnúť.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť pred žrebovaním…

Kedy je žreb kvalifikačnej skupiny Euro 2024?

Kvalifikačné zápasy UEFA Euro 2024 sa uskutočnia v nedeľu 9. októbra 2022 o 11:00 BST na výstavisku Festhalle vo Frankfurte.

Ktoré tímy sú v žrebovaní?

Hostiteľská krajina Nemecko nebude zaradená do kvalifikačného žrebovania na Euro 2024.

Trofej UEFA Euro 2024 sa preberá počas slávnostného uvedenia značky na Olympiastadion v Berlíne 5. októbra 2021. (Foto: Alexander Hassenstein/Getty Images pre DFP)

Chýbať nebude ani Rusko, keďže všetky ruské strany sú pozastavené z medzinárodnej súťaže kvôli invázii na Ukrajinu.

Celkovo bude do žrebovania zapojených 53 krajín, ktoré budú rozdelené do 10 skupín – sedem skupín po päť tímov a tri skupiny po šesť tímov.

Desať víťazov skupín a druhých miest sa kvalifikuje na Euro 2024. O zvyšných troch miestenkách rozhodne play-off v marci 2024, pričom semifinále a finále sa bude hrať na jeden zápas.

Aké sú osivové nádoby, aby ste sa kvalifikovali na Euro 2024?

Pod 1 – Dánsko, Portugalsko, Belgicko, Maďarsko, Švajčiarsko, Poľsko.

Pot 2 – Francúzsko, Rakúsko, Česká republika, Anglicko, Wales, Izrael, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Škótsko, Fínsko.

Pot 3 – Ukrajina, Island, Nórsko, Slovinsko, Írska republika, Albánsko, Čierna Hora, Rumunsko, Švédsko, Arménsko.

Pot 4 – Gruzínsko, Grécko, Turecko, Kazachstan, Luxembursko, Azerbajdžan, Kosovo, Bulharsko, Faerské ostrovy, Severné Macedónsko.

Pot 5 – Slovensko, Severné Írsko, Cyprus, Bielorusko, Litva, Gibraltár, Estónsko, Lotyšsko, Moldavsko, Malta.

Pod 6 – Andorra, San Maríno, Lichtenštajnsko.

Štyria finalisti Ligy národov si zahrajú finále tejto súťaže v júni 2023. Výsledkom je, že tieto tímy majú len osem zápasových dní na to, aby sa kvalifikovali na Euro 2024 a musia byť rozdelené do skupín s piatimi tímami.

Aké sú možné skupiny Škótska?

Škótsko nemôže čeliť inej strane Pot 2 v kvalifikácii. To vylučuje potenciálnu skupinu úmrtí, ktorá zahŕňa okrem krajín Pot 1, ako sú Španielsko alebo Taliansko, napríklad Francúzsko alebo Anglicko. V Pot 3 sa však treba vyhnúť niekoľkým ťažkým súperom, ako napríklad Ukrajine (opäť), Nórsku a Švédsku.

Skupina, ktorá vyzerá pre Škótsko priaznivo, bude zahŕňať Poľsko, Švajčiarsko alebo Maďarsko z Pot 1 spolu s Arménskom, Faerskými ostrovmi, Maltou a San Marínom.

Na druhej strane, najhorší scenár by zahŕňal vylosovanie z Pot 1 so Škótskom, Španielskom, Talianskom alebo Belgickom so zvyškom skupiny tvorenej Nórskom, Tureckom a Slovenskom.

Ako vidieť žreb kvalifikácie Euro 2024

Žrebovaniu sa budú venovať aj Sky Sports News.

READ  "Checkmate" pre Louis Vuitton - advokátska kancelária

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close