Kvitová 6: 4, 3: 6, 6: 4, Tenis Online: Kryžiková rozdrvila kandidátku, Kvitová prehrala play off, Blisková pokračuje

Česká tenistka Carolina Bliskova úspešne vstúpila do turnaja v Ríme. V druhom kole deviata Anastasia zvíťazila nad Anastasiou Sevastovovou 6: 2, 6: 3 o postup do 16. kola. Na české derby s Petrou Kvitovou by sa však malo zabudnúť. Levy, ktoré podľahli ruským kvalifikantom Věre Svonarevovej z Valniku 4: 6, 6: 3, 4: 6, budú v stredu treťou Češkou Barborou Krišikovou, ktorá sa predstavila v Ríme. Pani Sophia Keninová z USA tu čakala už štvrtýkrát. Zápas sa začína o 15:40 (vysielaná O2 TV), čo si môžete pozrieť online na Sport.cz v podrobnej reportáži.

Guglielmo MangiabanA to Reuters

Začiatkom marca v Dubaji zvíťazila Blisková nad Sevastovovou už po tristo zápasoch, tentokrát zápas zvládol lepšie. V prvom sete dostal päť gama z 1: 2, v druhom sete viedol 4: 1 a potom sa dostal do problémov vo vlastných službách a za stavu 5: 2 nepostúpil do zápasu, ale súboj dohral podaním jeho oponent. Otočila svoj druhý meč.

Neskôr na ihrisko nastúpili dve wimbledonské šampiónky Badra Kvitová s vedomím, že na ňu bude čakať derby s Carolinou Bliskovou, ak zvíťazí nad ruskou kvalifikantkou Verou Svonarevovou. Toto sa mu ale nestane.

Česká tenistka Petra Kvitová má službu.

Sergio PérezA to Reuters

Kvitova vstúpila do zápasu nevydareným podaním, v prvom sete prehrala ešte dvakrát. V jednom zápase skóroval 4: 6, keď súpera zlomil iba dvakrát.

Česká tenistka začala druhý set rovnako ako prvý set a vynechala podanie. V druhom semestri ale podobnú časť nezopakovala a porovnala úroveň súťaže na 1: 1, keďže dvakrát prerušila ruskú službu. Tretia skupina sa musela rozhodnúť. V ňom bolo krásne Quito, ktoré prelomilo Soxa a ujalo sa vedenia 2: 0, ale nakoniec po veľkom ťahu nielenže stratilo náskok, ale aj tretí set nečakane ukončil šampionát v r. druhé kolo.

Japonská Naomi Osaka zápas nazvala do druhého kola. Američanka Jessica Bigulaová prehrala druhé prvenstvo 6: 7 a 2: 6.