Kylian Mbappe a Olivier Giroud skórovali vo Francúzsku, keď sa Holandsko blížilo finále Ligy národov – súhrn | Futbalové správy

Góly Kyliana Mbappeho a Oliviera Girouda udržali Francúzsko pri živote v nádeji na udržanie sa v najvyššej priečke Ligy národov, keď vo štvrtok doma zdolali Rakúsko 2:0.

Skóre otvoril úžasným gólom Mbappe, Giroud zase ukázal trénerovi Didierovi Deschampsovi, že je viac ako tretí útočník a hlavou spečatil víťazstvo majstrov sveta.

Francúzsko, ktoré v nedeľu cestuje do Dánska, sa v skupine A1 posunulo na tretie miesto s piatimi bodmi z rovnakého počtu zápasov.

Výhra však prišla draho, keďže obranca Jules Counte a brankár Mike Mignon utrpeli zranenia.

Po dvoch prehrách a dvoch remízach z predchádzajúcich štyroch zápasov sa domáci na Stade de France postavili so všetkými zbraňami.

Už v druhej minúte Mbappe vyrazil strelu do horného rohu, no pre ofsajd bola snaha zakázaná.

Po rýchlej zámene medzi Antoinom Griezmannom a Mbappem odvrátil snahu Aureliena Tchouameniho spoza šestnástky rakúsky brankár Patrick Bentz, keď Les Blues zvýšili tlak.

Obranca Kante bol posledným zranením tímu postihnutého zraneniami, keď opustil ihrisko so svalovými problémami a Mignona po polčase nahradil Alphonse Areola s natiahnutým lýtkom.

Obrázok:
Druhý gól strelil Francúz Olivier Giroud

Benz po dvojke s Giroudom zaprel, Mbappe svojím tempom potrápil rakúsku obranu a vytvoril priestor pre svojich spoluhráčov, Jonathanovi Glassovi chýbal gól na začiatku druhého polčasu.

Mbappe prelomil patovú situáciu chladným zakončením, keď po perfektnej Giroudovej prihrávke zdolal piatich obrancov.

To podnietilo Rakúsko k akcii, ale keďže im chýbala presnosť v šestnástke, Francúzsko opäť skórovalo.

Giroud premenil v 65. minúte presný zásah Griezmanna na svoj 49. reprezentačný gól, dvakrát zaostal za národným rekordom Thierryho Henryho.

Ousmane Dembele nahradil útočníka AC Miláno za búrlivého potlesku publika na Stade de France a Deschamps – ktorý pri Benzemovej neprítomnosti vyzval iba Girouda – urobil pred novembrovými majstrovstvami sveta šikovné rozhodnutie.

READ  Alexandrova a Gutermedova sa stretnú vo celoruskom finále žien na Ten Bosch Grass

Holandsko má za sebou finále Ligy národov

Holanďan Cody Kakpo (vľavo) oslavuje s Holanďanom Virgilom van Dijkom otvárací gól svojho tímu počas futbalového zápasu Ligy národov UEFA medzi Poľskom a Holandskom na Národnom štadióne vo Varšave v Poľsku vo štvrtok 22. septembra 2022.  (AP Photo/Michael Dyzuk)
Obrázok:
Holanďan Cody Kakpo oslavuje svoj gól s kapitánom Virgilom van Dijkom

Cody Kakpo skóroval skoro a Steven Bergwijn pridal nájazd v druhom Holandsko Vyhrali 2:0 Poľsko vo štvrtok a posunuli ich do bodu od víťazstva v skupine Ligy národov.

Holanďania bez prehry majú teraz tri body pred Belgickom, ktoré vyhralo štyri z piatich zápasov v skupine A4 a zdolalo Wales 2:1.

Holanďanom stačí nedeľňajšia remíza doma s Belgickom v Amsterdame, aby si zabezpečili postup do budúcoročného finále Ligy národov so štyrmi tímami.

Gakposov úvodný gól v 13. minúte na štadióne Narodowy prišiel na konci klzkej rozohrávky, keď útočník Denzel Dumfries musel klepnúť na centimetrovú dokonalú štvorcovú prihrávku, ktorú si pripísala poľská obrana.

Bergwijn zdvojnásobil vedenie v 60. minúte, keď prišiel z ľavej strany, šikovne zahral na dvojke s náhradníkom Vincentom Johnsonom a šikovne zakrútil loptu do siete.

Výhra bola pre Holanďanov zaslúžená, pretože ich presilová hra neustále oberala Poľsko o držanie lopty a umožňovala hosťom diktovať tempo hry.

Iný príbeh by však mohol byť, keby poľský polčasový striedajúci hráč Arkadiusz Milik neminul z tečovanej bránky po tom, čo ho krátko po nástupe postavil krížom Przemysław Frankowski.

Holandskí hráči oslavujú po tom, čo Holandsko Steven Bergwijn, druhý zľava, strelil druhý gól svojho tímu počas futbalového zápasu Ligy národov UEFA medzi Poľskom a Holandskom na Národnom štadióne vo Varšave v Poľsku vo štvrtok 22. septembra 2022.  (AP Photo/Michael Dyczuk)
Obrázok:
Steven Bergwijn strelil druhý gól Holandska v Poľsku

Bola to jediná jasná šanca Poľska, ale Milik nevysvetliteľne pomohol Holanďanom k ​​prvému čistému kontu v siedmich tohtoročných zápasoch.

Holandský tréner Louis van Gaal prekvapil 38-ročného brankára Ajaxu Remka Pasveera a stal sa tak druhým najstarším debutantom krajiny po Sandrovi Boskarovi, ktorý mal takmer 40 rokov, keď vyhral svoj jediný zápas proti Ghane na tréningu majstrovstiev sveta. Priateľstvo v roku 2010.

Van Gaal pred výkopom pre holandskú televíziu povedal, že má „záujem“ vidieť, čo by mohol Pasveer pridať do tímu po dobrom začiatku sezóny s Ajaxom, ale brankár toho veľa nezmohol.

READ  Kimura získala zlato a striebro v modeli Domita 100 Butterfly S11

Chorvátsko zvíťazilo v skupine A1

Chorvátski hráči oslavujú po tom, čo Borna Sosa strelil úvodný gól počas futbalového zápasu A-skupiny Ligy národov medzi Chorvátskom a Dánskom na štadióne Maksimir v chorvátskom Záhrebe, vo štvrtok 22. septembra 2022.  (AP Photo/Darco Bandic)
Obrázok:
Chorvátski futbalisti oslavujú po strelení úvodného gólu Borna Sosa

Chorvátsko Striedajúci Lovro Major strelil neskorý gól, keď skórovali Dánsko Štvrtková výhra 2:1 na čele skupiny A1, víťazná po skvelom vyrovnaní hosťujúceho kapitána Christiana Eriksena dve minúty pred časom.

Chorváti porazili Dánov v júni v Kodani a zopakovali svoj úspech, keď v boji o semifinále Ligy národov dostali Dánsko na 10 bodov z piatich zápasov.

Obranca Borna Sosa, ktorý sa narodil v záhrebskej štvrti Breko a naučil sa svoje remeslo v miestnom klube Dinamo pred prestupom do VfB Stuttgart, otvoril skóre tým, že štyri minúty po prestávke zamieril domov z okraja oblasti.

Napriek tomu, že útok Dánska bol počas celej noci nestály, Eriksen mal chvíľku kúzla, aby si zabezpečil bod, keď v 77. minúte vystrelil na výbornú.

Úľava na seba nenechala dlho čakať, pretože Majar, ktorý po góle Eriksena nastúpil za Matea Kovačiča, prevzal loptu na hranici šestnástky a preštrikoval ju pred brankára Kaspera Schmeichela.

Inde v Lige národov…

V lige C to bola rušná noc. V skupine C3 Azerbajdžan Oneskorený úspech Slovensko. Väčšinu zápasu viedli a okamžite odpovedali vyrovnávajúcim gólom Erika Jirgu a brali všetky tri body.

V skupine C1 Turecko Trikrát prišiel zozadu a remizoval na 3:3 Luxembursko V Istanbule. Litva s remízou 1:1 Faerské ostrovy.

V lige D, Andorra vyhrali 2:0 proti Lichtenštajnskos Moldavsko bitie Lotyšsko 2-1. Kazachstan zasiahnuť Bielorusko 2-1, Askad Dagbergen bol vylúčený neskoro za druhú žltú kartu.

Litva aj Bielorusko teraz zostupujú do skupiny D.