Svet

„Laserové ukazovátko“ svieti Schmeichelovi pri semifinálovom víťazstve Euro 2020 nad Dánskom

UEFA vyšetruje niekoľko incidentov, ku ktorým došlo počas stredajšieho víťazstva troch levov vo Wembley

UEFA potvrdila, že proti Spojenému kráľovstvu boli po semifinálovom víťazstve Euro 2020 nad Dánskom zahájené disciplinárne kroky, a to pomocou „laserového ukazovateľa“ od priaznivcov zahrnutých v obžalobe.

Po víťazstve 2: 1 po predĺžení sa spustili ohňostroje a boli preskúmané aj výkriky dánskej štátnej hymny z častí anglickej fanúšikovskej základne.

Strana Garetha Southgate sa teraz pripravuje na nedeľňajšie finále proti Taliansku vo Wembley, čaká však na ďalšie kroky.

Čo sa stalo proti Dánsku?

Michael Tomskard, ktorý spadol na ihrisku England’s Dance a uznal prvý gól v zápase, narazil do polhodinovej hranice priameho kopu za Jordan Pickfordom.

O deväť minút neskôr domáci gól Simon Khajer vyrovnal a prinútil hru presiahnuť 90 minút.

Pred začiatkom predĺženia sa funkcionári zápasu stretli, aby sa porozprávali. Rozhodca Danny McKelly sa zjavne vyjadril, že na stretnutí bol použitý laser.

Televízne kamery zachytili svetelný lúč na tvári dánskeho brankára Caspara Schmeichela, keď sa pripravoval na penaltu Harryho Kanea.

Bodový kop Leicesteru zastavený, ale sledoval Kane musí víťaza zvaliť domov.