športové

Legendy NHL Jeremy Roenick a Wayne Gretzky nemuseli

dnes 00:00
|

Wayne Gretzky je jednou z ikon hokeja. Najlepší hráč všetkých čias to však skúsil na chvíľu ako tréner, keď v rokoch 2000 až 2009 tiež behal a vlastnil klub Phoenix Coyotes. Počas tohto obdobia mal v tíme niekoľko hviezd, z ktorých bol Jeremy Roenick jednou z najväčších.

Keď sa Gretzky pripojil k klubu, legendárny útočník tam bol aktívny už štvrtú sezónu a bol jedným z vodcov. Keď sa však rozhodol odísť do Philadelphie, rozhodol sa zmeniť dres, ale v roku 2006 sa vrátil cez LA do kojotov, čo pravdepodobne nebolo dobré rozhodnutie.

„Vo vzťahoch medzi hráčom a trénerom sme neboli úspešní. Vždy som si myslel, že ma priviedli do tímu len preto, aby som predal viac lístkov, a nie kvôli mojej hre. Nemal som v tom čase veľa úspechov, stále si myslím, že som bol v posledných rokoch asi v lepšej kondícii. Len som nemal šancu to ukázať. Všetko vďaka tomu, že tam bola Gretzky . To nefungovalo,” povedal Jeremy Roenick v podcaste Cam a Strick,

Prečítajte si tiež

Jeremy Roenick urobil nevhodné poznámky o svojich kolegoch za mikrofónom tak skoro …

“Mám k nemu veľkú úctu, ale naozaj som s ním nerád pracoval. A myslím si, že pre mňa môže povedať to isté ako hráč.” Používateľ Roenick pridal.

Ich neúspešný vzťah sa však zhoršil koncom roku 2006, keď Wayne Gretzky tesne pred decembrovým zápasom s Vancouverom oznámil Roenickovi, že sa vzdáva školenia. Hráčovi, ktorý už nazbieral 1148 bodov vo svojej kariére NHL, sa to vôbec nepáčilo. Okamžite opustil štadión a sledoval hru s priateľom na večeri na pive, ktorú liga a Wayne Gretzky odsúdili.

„K hráčom pristupujem ako k dospelým mužom a mali by sa správať aj týmto spôsobom. JR bol stále dobrý vo všetkom, ale faktom je, že v tú noc urobil chybu,“ povedal neskôr. incident podľa cbc.ca v dobe Gretzky.

Museli to pozastaviť

Jeremy Roenick

Jeremy Roenick hral minulý rok v drese Coytes v roku 2006.

Zdroj: SITA

Jeremy Roenick dnes hovorí, že nič nebolo výnimočné a že všetko bolo v rámci normy. „Nemyslím si, že som urobil niečo, čo som nemal. Bol som pripravený hrať. Po zranení som mal posledné lekárske vyšetrenia, čo mi umožnilo začať zápas, takže som Pripravil som sa tvrdo a očakával som, že začnem vo Vancouveri, “povedal Roenick po rokoch, ktorý na vyhlásenie zápasu reagoval podráždene. nakoniec sa nedostane na palubu.

Vysvetľoval všetko hlavne prostredníctvom prístupu vedúceho tímu k sebe. Bol nahnevaný, že mu o tom ešte nikto nepovedal.

„Stalo sa to minútu pred zápasom. Nikto mi nič nepovedal, dokonca ani počas rozcvičky, a ja som sa na to všetko pripravil zodpovedný. Pred každým zápasom som mal svoj rituál, počas ktorého som mentálne sa prispôsobili duelu celý deň. Potom, keď sme sedeli v šatni, povedali mi, aby som nehral. Neurobilo sa to. Roenick pokračoval a pripúšťal, že potom zavolal bývalému chicagskému spoluhráčovi, aby zistil, či by s ním pri večeri v neďalekej reštaurácii sledoval hru.

Roman Čechmánek

Prečítajte si tiež

Počas tréningu strieľal puky na hlavu. Čechmánek? To mi vôbec nevyhovovalo, priznáva …

„Takže sme mali dobré jedlo a pivo. Nikde mi nikto nepovedal, aby som sledoval hru zo štadióna. A keď sme boli v bare, niekto ma odfotil a hodil som na web, že som sledoval hru s priateľom nad pivom, “opísal to Roenick, ktorý ďalší deň hovoril o celej situácii aj s Gretzky.

„Nakoniec mi povedal, že s tým nemá problém, ale liga to urobila a museli ma pozastaviť kvôli hre. Ale bolo mi to jedno a povedal som mu, či takéto pravidlo neexistovalo, takže nemám dôvod sledovať hru na štadióne. Okrem toho nebolo nič horšie, ako sledovať duel vo Phoenixe s Vancouverom, “povedal Jeremy Roenick so smiechom. nakoniec.

Hviezdnik pôsobil v NHL 20 rokov, počas ktorých odohral 1 363 hier pre Chicago, Phoenix, Philadelphiu, San Jose a LA a získal 1 216 bodov. Po svojej kariére sa stal známym predovšetkým ako spolupracovník NBC Sports, odkiaľ bol prepustený začiatkom tohto roka kvôli nevhodným pripomienkam svojich kolegov.


Šialené školenie Jaromíra Jágra, 48 rokov:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close