Svet

Légia USA Vytvorené službou Blogger Ohio

Vedúci postu americkej légie Ohio V piatok rezignoval uprostred kritiky rozhodnutia dôstojníka vo výslužbe vypnúť mikrofón, keď hovoril o tom, ako boli poctení čierni otroci, ktorí po občianskej vojne prepustili vojakov.

Vodcovia amerických légií v Ohiu tiež pozastavili chartu tohto postu a rozhodli sa ho uzavrieť, čo predstavuje závažný neúspech v rozhodnutí cenzurovať vyslúžilú armádnu poručíčku Bernard Gemterovú.

Gemter uviedol, že príbeh pridal do svojho pondelňajšieho prejavu, pretože sa chcel podeliť o históriu toho, ako vznikol Pamätný deň.

Organizátori ceremoniálu, ktorý sa konal v Hudsone v štáte Ohio, uviedli, že časť textu nezodpovedá téme hráčskeho jadra.

Denník Acron Beacon Journal uvádza, že Cindy Susson, viceprezident Hudsonovej americkej légie, a Jim Garrison Audio, člen American Legion Post 464, odmietli Hudsonovho viceprezidenta pre americké légie.

Roger Brandt, veliteľ americkej légie v Ohiu, uviedol, že Garrison rezignoval deň po tom, čo bol o to požiadaný. Garrison bol požiadaný, aby úplne opustil svojich členov, dodal priateľ.

„Oddelenie amerických legií v Ohiu neumožňuje ubytovať členov, vojakov alebo rodiny veteránov, ktorí sa domnievajú, že je prijateľné správanie cenzúry čiernej histórie,“ uviedol priateľ.

Audit údajne plánovali Garrison a Susan.

„Vedia, kedy majú znížiť dávku a kedy vysadiť,“ povedal priateľ.

Príhovor podplukovníka Gemdera.

Susan uviedla, že text skontroloval a požiadala Gemdera, aby odstránil niektoré časti. Gemter uviedol, že nevidí žiadne navrhované zmeny na prepísanie jeho textu.

Gemder, ktorý vo vojne v Perzskom zálive slúžil po 30 rokoch vojenskej služby, pre denník Beacon Journal uviedol, že je sklamaný, že organizátori umlčali dve minúty jeho 11-minútového prejavu.

Jeho mikrofón bol prerušený, keď začal hovoriť o tom, ako bývalí otroci a oslobodení černosi exhumovali pozostatky viac ako 200 vojakov Únie z hromadného hrobu v Charlestone v Južnej Karolíne, kde boli formálne pochovaní.

Gemter si najskôr myslel, že je problém so zvukom, a klepol na mikrofón.

Starosta mesta Hudson a mestská rada vo štvrtkovom vyhlásení uviedli, že rozhodnutie umlčať ho bolo urážkou všetkých hráčov.

„Veteráni urobili počas služby v tejto krajine všetko, o čo sme ich požiadali, čo je hanbou toho, čo malo byť oslavou ich služby,“ uvádza sa vo vyhlásení.

READ  Nekongo môže byť jediným kandidátom na tajomníka SPYL

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close