Svet

Lekár, ktorý liečil Navalnu v Omsku, zomrel – v zahraničí – Správy

Maxim bol zástupcom vedúceho lekára nemocnice. Zomrel vo veku 55 rokov.

Podľa otkridských médií ministerstva zdravotníctva v Omskej oblasti bol príčinou smrti Maximisa infarkt.

Leonid Volkov, šéf siete regionálnych veliteľstiev Navaľného, ​​pre CNN uviedol, že Navaľného liečenie v nemocnici v Ovalsku viedol Maximin.

„Maximin viedol oddelenie, ktoré ošetrovalo Navaľného, ​​vrátane muža zodpovedného za umelé vyvolanie Navaľného do kómy,“ uviedol Volkov.

“Vedel o Navalnom stave viac ako ktokoľvek iný, takže nemôžem vylúčiť, že zomrel neprirodzenou smrťou. Ruské zdravotníctvo však nie je v najlepšom stave, takže lekári v jeho veku môžu zomrieť predčasne,” dodal.

Volkov tiež uviedol, že pochybuje o tom, že by sa vyšetrila príčina smrti lekára.

20. augusta Navaľnyj ochorel počas letu z Tomska do Moskvy, pilot núdzovo pristál na omskskom letisku a Navaľnyj upadol do bezvedomia a bol prevezený do omskej nemocnice. Navaľnyj tam strávil niekoľko dní, v tom čase nesmeli protestujúci proti kóme opustiť Rusko. 22. augusta bol Navaľnyj prevezený z Ruska do Nemecka, kde bol ošetrený na klinike Surrey na univerzite v Berlíne.

Nemecko 2. septembra uviedlo, že získalo nepopierateľné dôkazy o tom, že Navaľnyj bol otrávený nervy drásajúcou hlavicou patriacou skupine Novichok. Tento názor neskôr potvrdili francúzske a švédske laboratóriá.

22. septembra bol Navaľnyj prepustený z berlínskej nemocnice, naďalej sa však zotavoval v Nemecku.

Západné krajiny požiadali Rusko o objasnenie, popreli však akúkoľvek účasť na pokuse o atentát na Kremeľ. Ruské úrady odmietli Navaľného stíhať za otravu.

V januári sa Navaľnyj vrátil do Ruska, začiatkom februára ho však odsúdili na doživotné väzenie Na dva roky a osem mesiacov V roku 2014 bol odsúdený na podmienečný trest.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close