Veda

Lekári z Mayo Clinic na Floride diskutujú o Omicron o vakcínach proti COVID


Súčasný boom sa zrejme čoskoro skončí, no nemusí byť posledný

hrať hrať

Deň po Vianociach, keď sa po celej krajine objavili prípady COVID-19 variantu Omicron, pribudli aj telefonáty. Dr. Greg PoľskoDom z

Rodina, priatelia, spolupracovníci a obyčajní známi mali podozrenie, že oni alebo niekto, koho poznali, mali vírus. Ale nemali prístup k testovaniu alebo liečbe, pretože na tej istej lodi bolo veľa ďalších ľudí. Medzi nimi dav označil Poľsko za špecialistu na infekčné choroby a lekára. Mayo Clinic, ktorá sa nachádza v Rochestri, Minnesota, a má nemocnicu v Jacksonville.

„Začal mi lietať telefón,“ povedal počas nedávneho virtuálneho stretnutia s novinármi.

Najnovší návod: Čo robiť, ak máte pozitívny test na COVID-19 alebo ste vystavený ochoreniu

Omicron Bounce: Florida sa dostala do top 10 zoznamu štátov, kde sa COVID-19 šíri najrýchlejšie

Koronavírus: Počet prípadov COVID v okrese Duval sa zvýšil o 365,2 %; Počet prípadov na Floride vzrástol o 142 %

Poľsko, ktoré vedie Mayo’s Vaccine Research Group, je jedným z niekoľkých odborníkov v celej krajine, ktorí bijú na poplach o potrebe zaočkovať viac ľudí proti COVID-19. V súčasnosti je plne zaočkovaných asi 62 percent populácie USA; Miera na Floride je asi 64 percent, v okrese Duval okolo 58 percent.

Omicron, štvrtý variant COVID-19 v Spojených štátoch, je vysoko nákazlivý, aj keď vo všeobecnosti menej závažný ako staršie verzie vírusu. Nepôjde však o konečnú verziu útoku na krajinu – kým väčšina ľudí nedostane vakcínu proti koronavírusu a preočkovanie, nebude nosiť masky a spoločenský odstup, povedal 40-ročný imunológ a vakcinológ.

„Vlasy mi takmer stoja na krku, keď počujem ľudí hovoriť: Oh, Omicron je svetlý. No, vtedy ste plne zaočkovaní a silní,“ povedal. „Možno, ak nie. Ale je pravdepodobné, že hráte ruskú ruletu. Možno nemáte také šťastie. Videl som to znova a znova.“

Nedá sa to obísť, povedal. Kým bude toľko ľudí, ktorí nie sú očkovaní a ľudia nebudú nosiť masky, bude to pokračovať v jednej alebo druhej recidíve.

READ  Hubblov ďalekohľad odhaľuje vzácne, veľkolepé pohľady na šesť rôznych galaxií

„V tomto bode budú všetci vaši pravnuci imunizovaní proti koronavírusu, rovnako ako vy ste boli imunizovaní proti variantu chrípky, ktorý sa prvýkrát objavil počas veľkej chrípkovej pandémie v roku 1918,“ povedal. „… odvtedy sa nám nepodarilo zastaviť očkovanie proti nej.“

Mandát na očkovanie: Klinika Mayo prepustila v celej krajine takmer 700 nepoistených pracovníkov. Nikto neprišiel z Jacksonville – zatiaľ

COVID-19: Starosta Jacksonvillu Lenny Curry mal pozitívny test na koronavírus, v domácej karanténe

Povedal, že pri tomto type je relatívne nízke riziko hospitalizácie, hoci aj toto číslo sa zvyšuje. Okrem toho, zatiaľ čo Omicron je „oveľa menej závažný“ ako najnovšia verzia, Delta, stále existuje potenciál pre závažné prípady, povedal. A je nákazlivejší ako jeho predchodca.

Povedal, že vakcína, ako aj maskovanie a sociálne dištancovanie môžu znížiť šírenie.

„Vírus naďalej mutuje, pretože umožňujeme, aby bol vysoko nákazlivý a infikoval toľko ľudí,“ uviedlo Poľsko. V New Yorku bol nedávno nájdený variant Omicronu, „priepustný ako Omicron a virulentný ako Delta,“ povedal. „Bol by to veľmi zlý herec.“

hrať hrať

COVID-19: Pohľad na najšokujúcejšie čísla pandémie z roku 2021

Od očkovania po varianty, tu sú niektoré z najšokujúcejších pandémií roku 2021.

Zamestnanecké video, USA Today

Väčšina nepríbuzných pacientov bola hospitalizovaná s vírusom

Nemocnice v oblasti Jacksonville hlásili rýchly nárast počtu pacientov prijatých s koronavírusom, najmä od prázdnin. Podľa Dr. Chiraga Patela, asistenta hlavného lekára pre UF Health Jacksonville, mali minulý týždeň spoločne asi 10 percent lôžok otvorených.

„Kapacita je stále menšia a menšia,“ povedal v stredu.

Kapacita otvorených lôžok by mohla zmiznúť už tento týždeň, keď sa očakáva vrchol súčasného nárastu, čo povedie k nedostatku personálu a dodávok. Nemocnice už premiestňujú personál, napríklad „rozmiestňujú“ zdravotnícky personál z lekárskych ambulancií v nemocniciach do nemocníc.

„Pociťujú stres, ale stále sú schopní poskytnúť vysokokvalitnú starostlivosť,“ povedal Patel. „Napriek tomu, že sme vyčerpaní, pokračujeme v práci. Ak bude počet prípadov naďalej rásť, obávam sa, že prístup k starostlivosti bude obmedzený.“

Našťastie chrípková sezóna 2021-22, hoci bola horšia ako minulý rok, keď veľká časť populácie zostávala doma, bola podľa neho relatívne „skrotná“.

READ  Dvojminútová prechádzka po jedle pomáha bojovať proti cukrovke, pretože svaly absorbujú palivo z jedla, hovoria odborníci

Patel a zástupcovia iných poľných nemocníc však vyzvali ľudí, aby si zaobstarali vakcíny proti koronavírusu a chrípke, aby pomohli udržať vážnu chorobu na uzde. Tiež odporučil prechod z látkových masiek na verzie N-95 alebo KN-95 a sociálne dištancovanie tam, kde je to možné.

„Látkové masky vás neochránia“ pred vysoko priepustným vírusom, pretože kvapky môžu preniknúť, povedal. „Chce to len hlasný rozhovor alebo smiech… Kvapky môžu byť zavesené vo vzduchu až tri hodiny.“

pleťové masky: Väčšina ľudí stále nosí látkové masky. To je problém spoločnosti Omicron

Mali by ste nosiť masku N95? Čo by ste mali vedieť a kde ich kúpiť online

Patel uznal, že verejnosť môže byť unavená z neustále sa vyvíjajúcich odporúčaní, najmä z odporúčaní amerického Centra pre prevenciu chorôb. Usmernenie CDC sa zmenilo, pretože od začiatku pandémie začiatkom roku 2020 bolo k dispozícii viac vedeckých údajov.

„Nie je to preto, že by nevedeli, čo robia. Je to preto, že sa každý deň učia viac,“ povedal.

„Mnohostranná stratégia“ vyvinutá na boj proti COVID-19 zahŕňa vakcíny, testovanie, maskovanie a liečby, ale vakcíny sú kľúčové, hovorí Dr. Mobin Rathore, vedúci oddelenia detských infekčných chorôb a imunológie vo Wolfson Children’s Hospital a Jacksonville Division of Pediatric Infectious Diseases and Immunology UF Health.

„Všetko to začína vakcínou. Ľudia, ktorí sú zaočkovaní, majú menšiu pravdepodobnosť, že dostanú vážne infekcie – to je základ,“ povedal tento týždeň na First Coast Connect z WJCT News 89.9. „To je to, čo nás dostane z tejto bažiny.“

Kvôli nárastu omikrónov sa ľudia v Jacksonville minulý týždeň snažili nájsť testy, nie vakcíny, čo viedlo k dlhým radom na mnohých testovacích miestach. Ale povedali to guvernér Ron DeSantis a generálny chirurg Floridy Joseph Ladapo Nechcem, aby bol testovaný niekto bez príznakov COVID-19 Kvôli preťaženým stránkam.

Vyzval tiež ľudí, ktorí mali pozitívny test, aby podstúpili liečbu monoklonálnymi protilátkami na štátom sponzorovaných miestach.

možnosť: Guvernér Ron DeSantis hovorí, že pribúdajú ďalšie liečby monoklonálnymi protilátkami, ak budú vypočuté žiadosti z Floridy

liečba: Florida zanecháva monoklonálne lokality, ale Jacksonville zostáva najdlhšie fungujúcou klinikou

READ  Prečo sú sexuálne prenosné infekcie na vzostupe?

Medzitým väčšina hospitalizovaných pacientov počas súčasného boomu nedostala vakcínu.

Napríklad k piatku malo Baptist Health 141 pacientov s koronavírusom v piatich nemocniciach v oblasti Jacksonville, oproti 66 31. decembra. Asi 65 percent z nich nebolo zaočkovaných.

Podľa vyjadrenia od Baptiste: „Pri súčasnom náraste prípadov COVID-19 nielenže aplikujeme to, čo sme sa naučili z predchádzajúceho nárastu, ale tiež skúmame nové údaje, aby sme mohli krivku zahnúť.“ Zostaňte vpredu.“ „Doteraz sme mali nízky počet vstupov na JIS a zníženú spotrebu kyslíka, takže sme si istí, že máme vybavenie a zásoby potrebné na splnenie zvýšenej kapacity.“

V piatok tiež Ascension St Vincent hlásil 87 pacientov hospitalizovaných s COVID-19 vo svojich troch poľných nemocniciach, oproti 38 o týždeň skôr. Asi 91 percent z nich je negramotných.

„Nemôžeme dostatočne zdôrazniť dôležitosť očkovania vrátane podania posilňovacej dávky, ako je uvedené. Veríme, že schválené vakcíny COVID-19 sú bezpečné a účinné a že prínosy očkovania prevažujú nad akýmikoľvek identifikovanými rizikami alebo vedľajšími účinkami. Je ich viac,“ uvádza sa vyhlásenie o Vzostupe.

Očakáva sa, že súčasný nárast čoskoro vyvrcholí

Patel povedal, že nikto nemôže s istotou predpovedať, čo sa stane ďalej, ale jeho „najlepší odhad“ je, že COVID-19 tu zostane.

„Možno nie v takom rozsahu,“ povedal. „Myslím si, že Omicron rýchlo dosiahne vrchol v najbližších dvoch týždňoch.“

Potom počet prípadov klesne, po čom bude pravdepodobne nasledovať niekoľkomesačné „obdobie pokoja“. Patel zatiaľ povedal, že COVID-19 sa zmenil na zimu a nastalo leto, takže by ho neprekvapilo, keby sa prípady toto leto opäť zvýšili. ,

„Kým nenájdeme spôsob, ako zastaviť epidémiu, budeme musieť všetci urobiť ťažké rozhodnutia, aby sme chránili seba a seba navzájom,“ povedal.

Chcete povedať príbeh o COVID-19? Kontaktujte Beth Reese Crewe na adrese [email protected] alebo (904) 359-4109.

Testovanie a očkovanie na COVID-19

Ak chcete nájsť testovacie miesta na Floride, navštívte floridahealthcovid19.gov/testing-sites, Okrem toho webová stránka mesta Jacksonville poskytuje zoznam testovacích lokalít. jaxready.com/SpecialPages/virus/COVID-19-Testing-Information, Dostupnosť sa môže zmeniť.

Ak chcete nájsť miesta vakcín, prejdite sem vakcíny.gov alebo floridahealthcovid19.gov/vaccines/vaccine-locator,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close