Veda

Lekári z Omahy varujú, že prípady COVID-19 pravdepodobne ustúpia

Nebezpečenstvo Kovidu sa toto leto zopakuje. Dobrý večer Som Julie Cornell. Rob: Som Rob McCartney. Môžu sa obávať, že sa neočkuje množstvom nových variantov. Julie: Joy Safiq z KTV NewsWatch 7 sa rozpráva s lekármi – s dvomi lekármi o tom, prečo najnovší záber nemusí poskytnúť takú ochranu, ako si myslíte. Reportér: Možno poznáte niekoho, kto bol očkovaný a vychovaný, no napriek tomu dostal COVID. Doktori hovoria, že je to preto, že keď prechádzame okolo otca z nášho posledného výstrelu, a nové varianty sa vzďaľujú od pôvodného kmeňa. Zároveň hovoria, že pozornosť verejnosti voči vírusu klesá tak rýchlo ako kedykoľvek predtým. Pre toľkých ľudí to boli mesiace od poslednej injekcie COVID. >> Nerobíme nič dobré, aby sme ľudí informovali o Boostingu, v skutočnosti neočkujeme deti. Reportér: Odborník na infekčné choroby UNMC Dr. James Lawler sa obáva, že nasledujúce mesiace bude ovplyvňovať čoraz viac vírusov. >> Ak je toto naša nastavená hodnota, nie je to dobré znamenie. Reportér: Pri tomto tempe dochádza v USA k približne 400 úmrtiam denne, oproti 140 000 za rok. Záplava úmrtí zasiahla okres Douglas, no lekári ako David Quimby z Chi sa pripravujú na najhoršie. >> Ak máte viac infikovaných ľudí, je pravdepodobnejšie, že viac z nich ochorie. Reportér: Liečby sú dostupné, dostupné. >> Tieto liečby by sa mali používať vo väčšom rozsahu. Reportér: Ale Quimby hovorí, že by sme mali s vakcínami stále zaobchádzať ako so záchranou. >> Úprimne povedané, prevencia je lepšia ako liečba. Reportér: Dôsledky opakujúcich sa infekcií, jadro lekárskeho rozhovoru. >> Práve teraz existujú náznaky, že opakované infekcie môžu byť vážne a potenciálne ešte závažnejšie. Reportér: Obaja lekári sa však obávajú, že verejnosť už nebude vírus brať vážne. >> Myslím, že sa už tvárime, že je to normálne, ale nie je to tak. >> Aj keď si to nevyberá daň na našom systéme, bolo by veľmi nešťastné, ak je to základná línia. Reportér: Pýtali sme sa, či by bolo nezodpovedné vrátiť sa do práce pred čakacou dobou odporúčanou CDC, aj keď sa cítite lepšie.

READ  Vtedy, baby galaxie. Ďalej super-mega galaktická kopa?

„Nedarí sa nám“: Lekári z Metra varujú pred prípadmi, hospitalizáciami pravdepodobne na jeseň

S pribúdajúcimi hospitalizáciami a novými variantmi v metre sa lekári obávajú, že sa blíži ďalší nárast COVID-19.


Mnoho obyvateľov Nebraska dostalo poslednú injekciu COVID-19 pred niekoľkými mesiacmi. Lekári sa obávajú, že nasledujúce mesiace budú poznačené väčším množstvom vírusov a menšou ochranou. Dr. James Lawler z UNMC, špecialista na infekčné choroby, povedal: „Nedarí sa nám, keď informujeme ľudí o propagácii, naozaj sa nám nedarí dobre očkovať deti.“ „Ak je to náš stanovený bod, ísť do jesene, nie je to dobré znamenie.“ V súčasnosti je podľa Lawlera v USA každý deň približne 400 úmrtí súvisiacich s COVID-19, čo predstavuje nárast na približne 140 000 ročne. , Počet obetí v okrese Douglas sa zastavil, ale lekári ako David Quimby z CHI Health čelia najhoršiemu v nasledujúcich mesiacoch, vzhľadom na nedávny nárast hospitalizácií. „Ak máte viac infikovaných ľudí, je pravdepodobnejšie, že viac z nich ochorie,“ povedal Quimby. Liečby sú ľahko dostupné a Lawler vyzýva na ich širšie využitie. Obaja lekári Metro sa však zhodujú v tom, že očkovanie by malo byť prvým krokom. Posilňovacie strely zvýšia vašu obranu. „Úprimne povedané, prevencia je lepšia ako liečba,“ povedal Quimby. V treťom roku pandémie sú v centre lekárskeho rozhovoru následky opakovaných infekcií. „Práve teraz existujú náznaky, že opakujúce sa infekcie môžu byť vážne a potenciálne ešte závažnejšie,“ povedal Lawler. Napriek tomu sa obaja lekári obávajú, že verejnosť už vírus neberie vážne. Už sa tvárime, že je to normálne, ale nie je to tak,“ povedal Lawler.

READ  NASA rozširuje misiu vrtuľníka Ingenuity na Mars

Mnoho obyvateľov Nebraska dostalo poslednú injekciu COVID-19 pred niekoľkými mesiacmi. Lekári sa obávajú, že nasledujúce mesiace budú poznačené väčším množstvom vírusov a menšou ochranou.

Dr. James Lawler z UNMC, špecialista na infekčné choroby, povedal: „Nedarí sa nám, keď informujeme ľudí o propagácii, naozaj sa nám nedarí dobre očkovať deti.“ „Ak je to náš stanovený bod, ísť do jesene, nie je to dobré znamenie.“

V súčasnosti je podľa Lawlera v USA každý deň približne 400 úmrtí súvisiacich s COVID-19, čo predstavuje nárast na približne 140 000 ročne. Počet obetí v okrese Douglas sa zastavil, ale lekári ako David Quimby z CHI Health čelia v najbližších mesiacoch najhoršiemu, nedávnemu nárastu počtu hospitalizácií.

„Ak máte viac infikovaných ľudí, je pravdepodobnejšie, že viac z nich ochorie,“ povedal Quimby.

Liečby sú ľahko dostupné a Lawler vyzýva na ich širšie využitie. Obaja lekári Metro sa však zhodujú, že prvým krokom by malo byť očkovanie. Posilňovacie strely zvýšia vašu obranu.

„Úprimne povedané, prevencia je lepšia ako liečba,“ povedal Quimby.

V treťom roku pandémie sú škodlivé účinky opakovaných infekcií stredobodom lekárskeho rozhovoru.

„Práve teraz existujú náznaky, že opakované infekcie môžu byť vážne a potenciálne ešte závažnejšie,“ povedal Lawler.

Napriek tomu sa obaja lekári obávajú, že verejnosť už vírus neberie vážne.

„Myslím, že už predstierame, že je to normálne, ale nie je,“ povedal Lawler.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close