Hlavné správy

Lekárom pracujúcim v slovenských nemocniciach hrozia výpovede. Tu je dôvod

Štvrtina lekárov pracujúcich v slovenských nemocniciach pohrozila výpoveďou, ak nebudú splnené ich požiadavky na vyššie platy a viac financií, čím ohrozia zdravotný systém členských krajín EÚ.

S platnosťou od 1. decembra podalo výpovede viac ako 2000 lekárov, pokiaľ sa nedohodnú s vládou. Vládna koalícia presadila v stredu v parlamente zvýšenie platov niektorých lekárov o 46 %, čo spĺňa len jeden z ôsmich plánov.

Slovenskí lekári v súčasnosti podľa ministerstva zdravotníctva zarábajú v priemere 3 500 eur (3 472 dolárov) mesačne vrátane príplatkov za nadčasy a odmien. Lekári žiadali lepšie financovanie a viac personálu pre nemocnice.

„Demisie sú na stole,“ povedal v utorok prezident Asociácie lekárskych odborov Peter Wisolajski. „Odteraz prevezme zodpovednosť ministerstvo a vláda. Je na nich, ako situáciu vyriešia,“ povedal.

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj opakovane upozorňovala na podfinancované slovenské zdravotníctvo a naliehala na vládu, aby ho zreformovala.

Prihlásiť Se Funkcie Fortune Pozrite si zoznam e-mailov, aby ste nezmeškali naše najväčšie funkcie, exkluzívne rozhovory a otázky.

READ  Samuel Goldwin Films berie na seba Oscara

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close