športové

Len tak, aby sa nezabudlo na koniec Žiliny

dnes 00:00
|

Kedykoľvek iný tím zmizne z mapy ligy, je to dôvod smútku a skepticizmu pre skutočných slovenských fanúšikov mužského basketbalu. To platí aj pre spoločnosť BK Slávia Žilina.

Môžeme si byť istí, že všetko mohlo byť iné, nie pandémia. Toto nie je úplne pravda. Najvyššia konkurencia sa do Žiliny vrátila pred tromi rokmi vďaka vášnivým jednotlivcom. Ale entuziazmus (a určité množstvo peňazí) nestačí. Basketbal má svoje zákony, ktoré je potrebné ľahko dodržiavať na všetkých úrovniach riadenia. V opačnom prípade sa zbytočne, niekedy opakovane vyberiete, aby ste stratili peniaze.

Okrem toho, ak „prostredie“ nemá skutočný záujem o kultúru profesionálneho športu, všetko je oveľa ťažšie. Obyvatelia Žiliny dúfali, že im fondy mesta nakoniec pomôžu, ale čo miestna samospráva a štát? Prichádzame k základnej otázke, akú podporu dostávajú profesionálne športy. Zvyčajne to sú iba sľuby, sľuby, sľuby. A keď sa prijal športový zákon, život komplikoval kluby, než aby ich uľahčoval. Len nezabudnite. Realita s nami znova a znova doháňa.

Nezabúdajme, že sme nechceli hrať spoločnú súťaž s Čechmi, a to aj preto, že sme mali šesť kresiel. Dnes sme v SBL klesli na osem a možno klesne ešte menej účastníkov. Predtým sme mali dvanásť tímov, potom jedenásť, desať a posledných deväť. Počet sa znížil (a stále klesá), stále však nedošlo k žiadnym zásadným zmenám, ktoré by napríklad zvýšili príťažlivosť konkurencie pre potenciálnych nováčikov, pomohli klubom v núdzi alebo ich zbavili nákladov. , SBL Marketing škoda spomenúť.

Ak si toto všetko pamätáme, keď skončia zlé časy, možno príde tlak na zmenu as tým nevyhnutná vôľa veci zmeniť. Možno to nebude neskoro, pretože tento príbeh sa netýka iba konca Žiliny, ale aj hroziaceho konca basketbalu našich mužov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close