športové

Leon Draisaitl prepísal históriu NHL. Nemeckí hráči odhalili, prečo sa im darí pri výchove talentov

dnes 14:15
|

Výhercovia jednotlivých trofejí zostali v tieni upraveného formátu skokov. Najcennejšou časťou tohto roku bol po prvý raz v histórii nemecký hokejista. Leon Draisaitl dominoval kanadskému skóre so 110 bodmi, vďaka čomu sa stal držiteľom trofeje Art Ross.

Získal tieto body v 71 hrách a ak odohral 82 plných hier, pravdepodobne by zaútočil na limit 127 bodov, čo by mohlo byť druhé najvyššie číslo za posledných 22 sezón.

Nemecké centrum vstúpilo do NHL iba pred šiestimi rokmi a naďalej sa zlepšuje. Zatiaľ čo v skorých sezónach bol však pomer bodov náchylnejší na asistenciu, posledné dva sa tiež ukázali byť strelcom prvej triedy, keď strelil 50, resp. 43 gólov.

„Myslím, že som bol viac zaujatý ako tvorca hry, ktorý väčšinou dáva gól. Ale na začiatku svojej kariéry NHL som zistil, že ak by som chcel byť nebezpečnejší, musel som niekedy strieľať. „Bol by som ľahko predvídateľný,“ uviedlo v rozhovore nemecké centrum Edmonton Oilers iihf.com,

Druhý Patrick Kane vyrastá v Nemecku

Prečítajte si tiež

Radia mu, aby neklamal médiám. Nemecký super talent je druhý v NHL Patrick …

Vďaka 24-ročnému rodákovi v Kolíne nad Rýnom bola história prepísaná v NHL. Preto začal mladý útočník popularizovať hokej v nemeckom futbale ako nikto pred ním. Už pri vstupe do NHL sa stal najvyšším nemeckým návrhom v NHL, keď v roku 2014 bol „Oilers“ na treťom mieste.

„Ak existuje možnosť pomôcť deťom, aby si užívali hokej viac ako iné športy, bol by som rád, keby som tak urobil.“ Celkovo sme na správnej ceste. Viem, že Nemecko nie je veľká hokejová krajina. Stále však môžeme byť neoddeliteľnou súčasťou hokejového sveta a produkovať dobrých mladých hráčov, “uviedol Draisaitl.

A presne to sa práve teraz deje. Nemecký hokej v posledných rokoch zaradil talentovaných mladých ľudí do najlepšej ligy sveta. Pred rokom sa Detroit Red Wings dostal k obrancovi návrhu v šiestom kole Moritz Seider a o rok skôr išiel z 25. miesta do St. Louis Dominik Bokk a zo 170. miesta Justin Schütz,

Okrem toho by mal byť tohtoročný druhý návrh NHL výnimočným talentom Tim Stützle, ktorého súčasní spoluhráči v Adler Mannheim sa porovnávajú s Patrickom Kane. A jeho čísla to dokazujú, keď vo veku 18 rokov nazbieral 34 bodov v 41 zápasoch. Očakáva sa ôsme miesto pre Európanov John-Jason Peterk a 14. miesto by mal obsadiť iný Nemec Lukas Reichel,

Nemci náhle vychovávajú talent

Nemeckí hokejisti získali na olympijských hrách 2018 striebornú medailu.

Nemeckí hokejisti získali na olympijských hrách 2018 striebornú medailu.

Zdroj: SITA

Zároveň pred dvoma rokmi Nemecko rozumne dosiahlo finále mužského olympijského turnaja, kde získalo historickú striebornú medailu za svoju krajinu. Vyzerá to, že Nemci robia niečo dobré. Franz Reindl je zrejme prezidentom Nemeckej hokejovej asociácie.

„S jeho príchodom prišlo veľa dobrých nápadov, ale za tým všetkým je celý tím odborníkov. Stefan Scheidnagl (športový riaditeľ nemeckej asociácie) sa v posledných rokoch veľa zmenil.“ “ povedal pre dw.com Nemecká brankár Colorada Avalanche Philipp Gubauer,

„Postup a postoj klubov bol tiež podstatnou súčasťou všetkého, takže si nemôžem vybrať konkrétnu vec, ktorá ho spôsobila. Jednoducho povedané, všetci zapojení do rozvoja si dobre robia svoju prácu.“ 28-ročný pokračuje a dodáva, že príchod Marca Sturma namiesto Nemecka bol ďalším skvelým signálom.

Dnes bývalý veľký hráč po senzačnej striebornej medaili na olympijských hrách Pchjongjang začal svoju trénerskú kariéru v NHL, keď na konci sezóny 2018/19 nastúpil na pozíciu trénera – zástupca náčelníka LA Kings. Stal sa prvým nemeckým trénerom, ktorý pracoval v NHL.

“Nemci dnes priťahujú viac pozornosti ako kedykoľvek predtým. O nemeckom hokeji sme v minulosti veľa nehovorili. Myslím, že sme na správnej ceste,” dodal nakoniec Dominik Kahun.


Hokejisti Tampa Bay sa v karanténe nenudia:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close