Ekonomika

„Lepšie než čokoľvek“: Ukrajinský minister zahraničných vecí víta postupný prístup k embargu EÚ na ruskú ropu

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitrij Kuleba vo videu zverejnenom na Twitteri privítal rozhodnutie EÚ navrhnúť zákaz ruskej ropy. Ukrajina nie je šťastná, bude meškať niekoľko mesiacov, ale „je to lepšie ako čokoľvek iné,“ povedal.

„Už by malo byť jasné, že čas na polovičný blok alebo polovičnú akciu sa skončil, pokiaľ ide o prekážky,“ povedal Guleba. Povedal, že EÚ nemôže podporiť Ukrajinu na jednej strane uvalením sankcií a na druhej strane tým, že bude Rusku naďalej platiť za ropu a plyn a podporovať jeho „vojnovú mašinériu“.

Maďarsko a Slovensko vyhlásili, že sa nezúčastnia na ropnom embargu.

Povedal, že ak bude niektorá krajina naďalej oponovať embargu na ruskú ropu, bude to dôvod tvrdiť, že Rusko je spolupáchateľom zločinov spáchaných Ruskom na Ukrajine.

Tieto plány si vyžadujú jednomyseľný súhlas krajín EÚ a sú predmetom intenzívnych diskusií. Maďarsko a Slovensko už oznámili, že sa na ropnom embargu nezúčastnia.

Maďarský minister zahraničných vecí Peter Czardo vo videu na sociálnych sieťach v stredu uviedol, že embargo EÚ na ruskú ropu „úplne zničí“ dodávky energie v Maďarsku. Maďarská ekonomika.“

Pozri: Pápež drží politické a duchovné povrazy vo svojich nedávnych aktivitách s Ruskom a Ukrajinou

Maďarsku – nedávno znovuzvolenému pravicovému premiérovi Viktorovi Orbánovi, ktorý je možno bližšie k ruskému Vladimírovi Putinovi než ktorýkoľvek iný európsky líder – by sa mohla ponúknuť výnimka, rovnako ako susednému Slovensku.

Prispel MarketWatch.

Čítať: Nemecký Scholes tvrdí, že západné sankcie posunú ruskú ekonomiku o desaťročia dozadu

READ  SSC Tuatara: Najrýchlejšie auto je z USA. Chiron a Agera - Magazine - Auto ho nestíhajú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close