Svet

Lety SAE: Cestovné pravidlá pre cudzincov očkovaných v izolovaných krajinách uvoľnené – Správy

Nové pravidlá platia pre cestovateľov z Indie, Pakistanu, Srí Lanky, Nepálu, Nigérie a Ugandy.

Agenti, ktorí sú v súčasnej dobe v 14-dňovej izolácii v tretej krajine, sa môžu vrátiť do Spojených arabských emirátov pred koncom dvojtýždňového obdobia, povedali agenti College Times.

Vypočujte si tento a ďalšie príbehy na 8 @ 8 od Davida Light Podcast

Nové pravidlá platia pre cestovateľov z Indie, Pakistanu, Srí Lanky, Nepálu, Nigérie a Ugandy.

„Cestujúci pochádzajúci z týchto krajín sa môžu vrátiť, pokiaľ nebudú dodržiavať rovnaké pravidlá stanovené úradmi SAE, čo znamená, že musia byť v SAE úplne zaočkovaní a mať platné pobytové víza,“ vysvetlil Raheesh Babu. Skupinový generálny riaditeľ online cestovnej spoločnosti Musafir.com.

Predchádzajúce cestovné povolenia príslušných imigračných úradov sú povinné v závislosti od emirátu, do ktorého letia.

„Niektorí naši cestujúci, ktorí si rezervovali lístky prostredníctvom rozpočtového dopravcu Air Arabia so sídlom v Sharjah, sa vrátia do SAE do konca 14-dňovej izolácie,“ dodal.

Uzbekistanské medzinárodné letisko Taškent má zariadenia na rýchle testovanie, pričom zvyšok pasažierov testujú v akreditovaných laboratóriách niekoľko hodín pred letom do Spojených arabských emirátov, vysvetlil agent call centra Air Arabia.

Od mája tohto roku sa krajiny ako Arménsko, Uzbekistan, Srbsko a Maledivy stali obľúbenými izolovanými destináciami ľudí uviaznutých v krajinách „červeného zoznamu“ Spojených arabských emirátov.

„Už niekoľko mesiacov cestuje na tieto miesta veľký počet obyvateľov a vracia sa do Spojených arabských emirátov,“ vysvetľuje DP Sudesh, generálny riaditeľ Deira Travels.

Minulý týždeň úrad civilného letectva Spojených arabských emirátov (GCAA) a národný úrad pre zvládanie mimoriadnych udalostí a katastrof (NCEMA) oznámili, že držitelia víz s úplným očkovaním by sa mohli do Emirátov vrátiť od 5. augusta. Obe dávky vakcíny boli podané v Spojených arabských emirátoch. Niektoré typy cestujúcich môžu cestovať bez očkovania, vrátane zdravotníckych pracovníkov, učiteľov, študentov, pracovníkov Expo 2020 a humanitárnych prípadov.

READ  Spojené kráľovstvo ponúka učiteľom z 9 krajín, z ktorých 4 sú v Afrike

[email protected]

Dhanusha Gokulan

Pôvodom z Indie je Dhanusha Gokulan novinárkou viac ako desať rokov. Podľa College Times sa zaoberá takými problémami, akými sú otázky NRI, civilné letectvo a otázky imigrácie. V roku 2008 ukončil bakalárske štúdium žurnalistiky, ekonómie a anglickej literatúry na University of Mangalore a v súčasnosti je držiteľom titulu MA v oblasti vedenia a inovácií v súčasných médiách na Americkej univerzite v Dubaji. Vo svojom voľnom čase píše niektoré piesne / piesne, miluje jedlo a je matkou labradorského retrievera, ktorý má oňho väčší záujem. Napíšte tweet o jej výhonkoch.Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close