Svet

Lídri Afriky smerujú k efektívnemu využívaniu verejných zdrojov – MMF

MMF

Predstaviteľ Medzinárodného menového fondu (MMF) v pondelok uviedol, že africkí lídri zintenzívňujú úsilie o naplnenie túžob novej generácie v snahe získať späť rozdelené obyvateľstvo v Afrike.

V Gaborone, hlavnom meste Botswany, to povedala zástupkyňa výkonného riaditeľa MMF Antoinette Sayeh počas diskusie o hlavnom prejave prednesenom počas dvojdňovej konferencie na vysokej úrovni o podpore dobrej správy vecí verejných a boji proti korupcii. dividenda.

„Africkí lídri napredujú v oblasti riadenia viac ako mnohé rozvinuté ekonomiky v niektorých rebríčkoch, aby zabezpečili túto výzvu (zaistili efektívne využívanie verejných zdrojov),“ povedal Chae.

Dôležitým aspektom napĺňania ašpirácií novej generácie je podľa Chaoa zabezpečiť, aby sa verejné zdroje využívali efektívne a prispievali k spoločnej a udržateľnej prosperite ľudí.

Saye povedal, že MMF vyvinul dobrý politický rámec a uzákonil rámec prevencie prania špinavých peňazí, aby múdro spravoval bohatstvo z ťažobných zdrojov v Botswane, Zimbabwe, Mauríciu a Ghane.

Zatiaľ čo Seychely a Botswana vykonali komplexné ekonomické a inštitucionálne reformy na vyriešenie svojich dlhových kríz, Rwanda prijala pokročilejšie spoločnosti na obnovu z katastrofického konfliktu. Tieto krajiny vedú región v dobrej správe vecí verejných, “uviedol.

Becky Sermey, ministerka financií Botswany, uviedla, že juhoafrický národ je hrdý na to, že si udržiava silnú, udržateľnú a predvídateľnú inštitucionálnu štruktúru, ktorá bude naďalej podporovať makroekonomickú stabilitu.

Serem povedal, že hrdosť Botswany je potvrdená ratingovými agentúrami, pravidelným hodnotením ratingov Moody & Standard & Poor’s a následnými monitorovacími misiami MMF podľa článku IV.

Úverový rating Standard & Poor’s pre Botswanu je v súlade s BBB+, zatiaľ čo úverový rating agentúry Moody’s pre Botswanu je stanovený na A3.

Úverový rating zvyčajne používajú suverénne fondy nehnuteľností, penzijné fondy a iní investori na meranie bonity Botswany, čo má veľký vplyv na náklady krajiny na pôžičky. Endem

READ  Britská štúdia zistila, že miera prijatia do nemocnice Omicron je nízka

Svoje správy posielajte na [email protected] a cez WhatsApp na +233 244244807
Nasledujte Správy z Ghany zapnuté Google Správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close