Svet

Lídri Commonwealthu stoja v rade na podporu opatrení na „živých územiach“

Kigali (Rwanda)23. jún (SocialNews.XYZ) Lídri a vysokí úradníci z Commonwealthu vyjadrili svoju silnú podporu nezáväznej charte o klimatických zmenách, biodiverzite a degradácii pôdy. Commonwealth.

Dokument známy ako „Charta živej pôdy“ bude tento týždeň prediskutovaný a prijatý na stretnutí predsedov vlád Commonwealthu (CHOGM) v Kigali.

Počas raňajok na vysokej úrovni v stredu na okraj stretnutia v Kigali generálna tajomníčka Commonwealth Patricia Scotland pripravila pôdu pre diskusiu: „Z 2,5 miliardy ľudí, ktorí volajú do Commonwealth House, desať miliónov – 60 percent z nich vek 30 rokov – sú už na križovatke klimatických zmien.

„Vedia, že bez našej akcie sa bude sila a frekvencia násilného počasia, požiarov, nedostatku jedla a vody a hrozby morí naďalej zintenzívňovať, kým nebudú premožení.

„Sústrediť sa na ich hlasy, ich skúsenosti, to, čo robíme – je našou povinnosťou premeniť to na činy.“

Povedal, že navrhovaná charta bola navrhnutá po osobitnej správe Medzivládneho panelu (IPCC) z roku 2019 o klimatických zmenách a pôde.

Jeho cieľom je podporiť členské štáty, aby účinne plnili tri tradície z Ria: Konferencia Organizácie Spojených národov o biologickej diverzite (UNCBD), Konferencia Organizácie Spojených národov o boji proti rozširovaniu púští (UNCCD) a Rámcový dohovor Organizácie Spojených národov o zmene klímy (UNFCCC). . .

Na stretnutí odzneli vyhlásenia predsedov vlád Svätej Lucie, Tongy, Maurícia a Fidži, ktorí uvítali prácu sekretariátu Commonwealthu v posledných dvoch rokoch konzultovať s krajinami a regiónmi pri navrhovaní dohody.

Súčasťou podujatia budú správy ministrov z Botswany, Guyany, Namíbie, Nigérie, Rwandy a Zambie, ako aj vyhlásenia vedúcich predstaviteľov medzinárodných partnerských organizácií, akými sú Konferencia OSN o dezertifikácii (UNCCD) a Organizácia Spojených národov pre výcvik a výskum ( UNITAR). , The Green Climate Fund a International Solar Alliance (ISA).

READ  'Určite pozitívne': Expati reagujú na to, že NZ je na druhom mieste najhoršie

Ak sa to dohodne v CHOGM, charta Living Lands sa bude implementovať prostredníctvom množstva mechanizmov a procesov, vrátane Centra pre prístup k fondu pre klimatickú oblasť Commonwealth.

Stredisko má ústredie na Mauríciu a integruje sieť vysoko kvalifikovaných národných a regionálnych odborníkov na financovanie klimatických zmien, ktorí sú súčasťou príslušných vládnych ministerstiev, aby zabezpečili financovanie opatrení v oblasti klímy.

Dosahuje sa to rozvíjaním projektov a predkladaním návrhov na podporu medzinárodným fondom, ako aj rozvojom ľudských a inštitucionálnych schopností a pomocou pri formulovaní politík boja proti zmene klímy.

Na podujatí austrálska vláda oznámila nový príspevok vo výške 2 milióny AUD na podporu Climate Finance Access Center Commonwealthu.

Austrálsky minister pre medzinárodný rozvoj a Tichomorie Pat Conroy podčiarkli záväzok novej vlády v boji proti klimatickým zmenám: „Austrália vypočula výzvu a je čoraz viac odhodlaná prispôsobiť sa klimatickým zmenám a nášmu rozvoju, najmä v Tichomorí.

„Zabezpečili sme ďalšie 2 milióny AUD pre Centrum pre prístup k klimatickému fondu Commonwealthu, ktoré nám pomôže získať prístup k financovaniu.“

V rámci výzvy na akciu v oblasti živých území otvorí kľúčovú finančnú podporu a podporu rozvoja kapacít pre projekty spojené s témami, ako sú klimatické inteligentné poľnohospodárstvo, ochrana pôdy a vody, zeleň a biodiverzita, chov zvierat, rozvoj pôvodných obyvateľov a rozvoj klimatickej odolnosti. .

Zdroj: IANS

Lídri Commonwealthu stoja v rade na podporu opatrení na „živých územiach“

O Kobe

Kobe Adusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a predsedom AGK Fire Inc.

Baví ho navrhovať webové stránky, vytvárať mobilné aplikácie a publikovať spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych uznávaných spravodajských zdrojov.

Pri písaní rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Jeho plány do budúcna sú urobiť zo SocialNews.XYZ spravodajský web bez zaujatosti alebo úsudku.

Môžete ho kontaktovať na [email protected]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close