svet

Lietadlo bolo počas pristátia pohltené obrovským plameňom. Publikovali nové obrázky tragédie v Moskve

Vyšetrovatelia vydali nevydaný videozáznam leteckej havárie v Rusku v máji minulého roka na moskovskom letisku.

Sukhoi Superjet-100 smerujúci do Moskvy do Murmanska bol krátko po vzlete z letiska Šeremetěvo zasiahnutý bleskom a kvôli technickým problémom sa musel vrátiť.

Núdzové pristátie však nešlo hladko a lietadlo s tankami stále úplne zapálilo. Zabil 78 zo 78 ľudí na palube, desať bolo zranených.

Vyšetrovatelia oficiálne obvinili kapitána lietadla Denisu Yevdokimova tento týždeň, informovala spoločnosť Sky News vo štvrtok.

„Je obvinený z porušenia bezpečnostných pravidiel leteckej dopravy, ktoré zabili 41 ľudí a zničili lietadlo“, uviedla hovorkyňa ruskej vyšetrovacej komisie.

Na druhej strane sa spoluzakladateľ Maxim Kuznecov oslavuje ako hrdina, pretože po tom, čo sa mu podarilo dostať z kabíny pomocou lana, sa vrátil do lietadla a pomohol s evakuáciou.

Nový záznam ukazuje, ako sa stroj zastavuje priečne na trávnatom povrchu blízko dráhy a jeho zadná časť je pohltená obrovským plameňom sprevádzaným tmavým toxickým dymom.

Približne po 17 sekundách je prvá šmýkačka, ktorá zachráni život, druhá po 30 sekundách, cestujúci sa spustia a utečú z horiaceho hrudníka.

Jevdokimov, ktorý je skúseným pilotom, odmieta obvinenia a tvrdí, že sa stal prípadom „obetného baránka“. Prokurátor ho požiadal o najvyššie sedemročné tresty.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close