Hlavné správy

Liga majstrov: Ivan Kmotrík ml. hovorí o diskriminácii Slovanov

dnes 08:00
|

Futbaloví hráči slovenského šampióna Slovan Bratislava skomplikovali neočakávané okolnosti v Lige majstrov. V stredu mali začať na Faerských ostrovoch v 1. prípravnom kole proti KÍ Klasvík, ale kvôli výskytu koronavírusu v tíme duel odložili na piatok.

Ivan Kmotrík ml., KÍ Klaksvík

Prečítajte si tiež

Faerský novinár popiera Slavove obvinenia: Pán kmotr by mal …

Po ďalšom pozitívnom teste v náhradnom tíme ho neskôr tiež zrušili. O osude zápasu sa preto rozhodne pri zelenej tabuľke. Slovan sa chce odvolať v prípade nepriaznivého rozsudku.

„Biely“ ohrozuje podobný scenár ako minulý rok, ak Európska futbalová únia (UEFA) hodnotí súboj v prospech domáceho tímu, obyvatelia Bratislavy sa už v úvodnom predbežnom kole neobjavia. Generálny riaditeľ Slovana Ivana Kmotríka ml. Je však presvedčený, že nakoniec sa nakoniec všetko ukáže dobre.

Pri príchode zdôraznil, že Slovan splnil všetky podmienky protokolu Return to Play a v rozhovore na webovej stránke klubu poukázal na praktiky na Faerských ostrovoch: „Cítime sa zranený. Strávili sme päť dní na Faerských ostrovoch a každý deň bol náročnejší. Niekoľkými spôsobmi nás miestne orgány diskriminovali a to, čo sme museli prežiť, nemalo nič spoločné s fair play. Presvedčili sme sa. že to bol pokus nespravodlivo postúpiť do ďalšieho kola. ““

Ján Kozák ml. S hráčmi ŠK Slovana. Fotogaléria

Ján Kozák ml. S hráčmi ŠK Slovana.

Zdroj: instagram.com/skslovanbratislava

Slovan poslal na miesto zápasu tím, ktorý pred odchodom absolvoval testy s negatívnym výsledkom. Po príchode sa však objavil jeden prípad koronavírusu.

„Nebudeme sa teraz hádať o testoch na Faerských ostrovoch. Rozhodnutie miestnych orgánov však považujeme za diskriminačné. Všetci sme leteli jedným lietadlom a boli s ním v rovnakom kontakte s infikovanou osobou. Paradoxne však bola karanténa uložené iba členom implementačného tímu a hráčom Ostatní členovia expedície neboli v karanténe. Domnievame sa, že domáce úrady zámerne použili dvojitý meter a umelo nám zabránili vstúpiť do zápasu. Opakovane sme požiadali o opakovanie skúšky hráčov, ktorí lietali v pondelok. Nedovolili sme to a každý musel zostať v karanténe “ Kmotr opísal udalosti na Faerských ostrovoch.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava.

Prečítajte si tiež

READ  13 vecí o milovníčke Lucy Lu Li na Slovensku - Conan Daily

ŠK Slovan Bratislava v napätí. UEFA vysvetlil, ako a kedy sa má rozhodnúť

Podľa pravidiel UEFA odložili zápas a dovolili Slovanom vyslať náhradný tím. Avšak ani tomu sa nevyhli problémom a koronavírus sa objavil aj v druhom tíme.

„V druhej delegácii bolo v lietadle 21 osôb, ktoré majú 180 miest. Všetci lietali v maskách, rukaviciach a udržiavali si značnú vzdialenosť pri sedení. Ak sa infekcia preukáže po príchode lietadla, iba ľudia sediaci v bezprostrednej blízkosti bude zvyčajne umiestnená do karantény. “Ak máte 21 ľudí v lietadle pre 180 osôb, logicky to znamená, že nikto sediaci ani nebol v priamom kontakte s infikovaným hráčom. Domovské úrady však napriek tomu opäť zámerne umiestnili karanténu do druhého tímu. ““ Kmotrík sa sťažoval, ktorý odhalil aj podivné praktiky miestnych orgánov:

„Aby sme to ešte viac spríjemnili, Faerské ostrovy môžu na Faerských ostrovoch trikrát denne vychádzať na čerstvý vzduch. Naša prvá expedícia od stredy ráno nemohla ani opustiť miestnosti a polícia prišla do hotela. niekoľkokrát nám hrozí, že opustenie našej izby alebo hotela by mohlo zadržať alebo stíhať našich členov expedície. ““

Lincoln Red Imps

Prečítajte si tiež

ŠK Slovan nie je jediný! Rovnaký osud postihol iný klub. Tentokrát …

Verdikt disciplinárneho konania UEFA sa očakáva v pondelok, slovanské vedenie zatiaľ nemá viac informácií o konaní, ale v prípade rozhodnutia proti slovenskému šampiónovi majú v úmysle „bieli“ použiť všetky dostupné prostriedky na zrušenie rozhodnutia. :

Ivan Kmotrik ml. Fotogaléria

Ivan Kmotrik ml.

Zdroj: TASR

„Samozrejme, ak by k takémuto scenáru došlo, apelovali by sme. Udalosti posledných niekoľkých dní jasne ukazujú, že na Faerských ostrovoch urobili všetko, aby zabránili uskutočneniu zápasu. Ak to niekto nastaví takto, nemám rád Neviem, ako chceme hrať kvalifikácie. Európske poháre alebo League of Nations, potom to má krátku životnosť a neviem, kam sa dostaneme.

READ  Alex Molkan vo filme Marion Wajda: „Práca s ním je úžasná“ | ATP Tour

Takisto riskujeme nebezpečný precedens v súvislosti s potenciálnymi budúcimi zápasmi, ktoré sa budú konať na Faerských ostrovoch. Ak je rozhodnutie UEFA na škodu, určite sa budeme legálne odvolať a brániť. Aj keď sa vraciame znechutený a plný negatívnych pocitov, nevzdávame sa. Budeme bojovať až do poslednej chvíle. „


Skvelá výzva pre Marca Asensia na tréningu v Real Madrid:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close