Liga majstrov: Manchester City – Olympique Lyon 1: 3 (0: 1)

včera 23:10
|

Futbalisti Olympique Lyon vyplnili zoznam semifinalistov Ligy majstrov. V sobotnom poslednom štvrťfinálovom zápase v Lisabone porazili Manchester City 3: 1 vďaka dvom gólom, ktoré nakoniec nahradili Moussa Dembeleho. V semifinále budú súťažiť s Bayern Mníchov.

Môžete sledovať Duel Manchester City – Lyon s ŠPORT.sk ONLINE >>

Po Turínskom Juventuse vylúčil Lyon ďalšieho silného súpera. Medzi elitnými kvartetomi budú súťažiť s Bayernom, ktorý prekonal FC Barcelona 8: 2, v druhom semifinále lisabonského turnaja v stredu o 21.00 CEST. O 24 hodín skôr sa RB Leipzig a Paris St. stretnú v ďalšej konfrontácii nemeckého a francúzskeho klubového futbalu. Germain.

Štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020:

Manchester City – Olympique Lyon 1: 3 (0: 1)

Ciele: 69. De Bruyne – 79. a 87. Dembele, 24. Cornet. Rozhodca: Makkelie (NLD), ŽK: Fernandinho, Rodri – Dubois, Marcelo

správy:
mesto: Ederson – Walker, Garcia, Laporte, Cancelo – Fernandinho (56. Mahrez), Gündogan, Rodri (84. D. Silva) – De Bruyne, Gabriel Jesus, Sterling

Lyon: Lopes – Denayer, Marcelo, Marcal – Dubois (74. Tete), Caqueret, Bruno (70. Mendes), Aouar, Cornet – Depay (75. Dembele), Ekambi (87. Reine-Adelaide)

/ na 1 zápas, Lyon postúpil do semifinále/

Hráč hostí Raheem Sterling využil zaváhanie domáceho pravého obrancu av 3. minúte zvýšil vedenie tímu Joa Cancel na 0 – 2. Na ľavej strane sa blysol Joa Cancel. Francúzsky tím prežil počiatočnú hrozbu mesta a skóre otvoril dokonca v 24. minúte. Karl Toko Ekambi po rohu našiel spoluhráčovu hlavu a Maxwel Cornet dobre umiestnenou prudkou hlavičkou zaznamenal priamy kop. VAR preskúmal, či ide o ofsajdovú pozíciu, ale schválil vedúci zásah Lyona. Cornet potvrdil, že sa mu darí dobre proti tomuto súperovi, v troch zápasoch strelil štvrtý gól. Na konci prvého polčasu mal Manchester niekoľko vynikajúcich príležitostí. Brankár Anthony Lopes trafil loptu na mieste, ale nedokázal loptu chytiť do siete. Potom Lopes chytil Rodriho a jeden z brániacich spoluhráčov mu pomohol s Sterlingovou šancou.

READ  Maia Open Main Draw boli vyhlásené divoké karty

Lyonskí futbalisti bežali v prvom polčase výrazne viac ako súperi a časom mohla hrať dôležitú úlohu únava a sila na lavičke. Na začiatku mala Olympique svoje ofenzívne chvíle: „Občania“ posilnili útok Rijáda Mahreza. Tím De Bruyne sa v 69. minúte ocitol úplne voľný na pravej strane šestnástky, ale jeho tvrdá strela skončila na tribúne v kotli domácich fanúšikov. Narodil sa v akcii, ktorú vyvinul Sterling, prešiel do pokutového územia, kde už bežal De Bruyne a s prvým pravidlom „vyčistil“ loptu na správny post. Lyon urobil v krátkom čase tri striedania a Dembele v 75. minúte vybehol na trávnik, ktorý sa o štyri minúty neskôr stal hrdinom zápasu. Manchester urobil chybu v prihrávke, po ktorej sa ujal loptu Dembele, šprintoval za bránu a strela nad Edersonom. VAR potvrdil, že to nebol faul pred bránkou. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času poistil ten istý hráč pokrok svojho tímu potrestaním Edersonovho neistého zásahu od cieľa. Rovnako ako Cornet v meste, aj Dembele vie, že v klube klubu v roku 2016 strelil dva góly v drese Celtic Glasgow.