Liga majstrov: Šachtar Doneck porazil Real Madrid

včera 23:05
|

Futbalisti Realu Madrid do nového súťažného ročníka nevstúpili. Jej rekordný trinásťnásobný víťaz nestačil na Šachtar Doneck, ukrajinský tím prehral doma 2: 3.

Duel Real Madrid – Šachtar Doneck ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Real od 29. minúty zaostával za bránou Teteho, pre ktorého si gólovú pozíciu pripravil Viktor Kornijenko. O štyri minúty neskôr si dal vlastný gól Raphael Varane, ktorý sa snažil zabrániť Dentinovi v zakončení. Panstvo Šalamún po spolupráci s Tetom dokončilo prvé zničenie „bieleho baletu“.

Zverenci Zinedina Zidana nastúpili do druhého polčasu vo výmene a po necelej štvrtine dokázali dohnať rozdiel jedného gólu. Luka Modrič dostal šancu zmeniť priebeh zápasu. Kontaktný gól španielskeho majstra strelil Junior Vinicius, ktorý bol na ihrisku necelú pol minútu.

Skutočná obrana však nemala vôbec deň a rýchle akcie hostí jej robili veľké problémy. Po jednom z nich sa Tete ocitol úplne sám pred Thibautom Courtoisom, ktorý reflexívne zblokoval bránu. V nadstavenom čase Real vyrovnal, ale systém VAR odhalil, že gól Federica Valverdeho spadol z ofsajdu a rozhodca ho neuznal.

Duel Inter Miláno – Borussia Mönchengladbach ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Inter Miláno - Borussia Mönchengladbach

Inter Miláno – Borussia Mönchengladbach

Zdroj: Reuters

V druhom stretnutí B-skupiny remizoval milánsky Inter doma iba s Borussiou Mönchengladbach 2: 2, záchrancom talianskeho tímu bol autor oboch jeho gólov Romel Lukak.

Slovenský stopér národných zastávok nefiguroval na súpiske Interu Milan Škriniar. Roberto Gagliardini, Andrej Radu a Ashley Young, ktorí neboli „nerazzurri“, sú tiež po karonavírusovej infekcii v karanténe. Hosťom pre zranenie Škriniara chýbal krajan László Bénes.

READ  Policajný zbor má nového vodcu

B-skupina:

Real Madrid – Šachtar Doneck 2: 3 (0: 3)

Ciele: 54. Modrič, 59. Junior Vinicius – 29. Tete, 33. Varane (vlastný), 42. Šalamún. Rozhodca: Jovanovič (SRB)

Inter Miláno – Borussia Monchengladbach 2: 2 (0: 0)

Ciele: 49. a 90. Lukaku – 63. Bensebaini (z 11 m), 84. Hofmann. Rozhodca: Kuipers (NLD)

/Škrabanec sa neobjavili v zápisnici zo stretnutia – Tovar sa v zápisnici zo schôdze neobjavil /