Liga národov: Historický triumf Nemecka

včera 23:22
|

Nemecká futbalová reprezentácia dosiahla historicky premiérové ​​víťazstvo v Lige národov. V sobotňajšom stretnutí 4. skupiny A-divízie uspela na Ukrajine 2: 1 gólmi Matthias Ginter a Leon Goretzka. Na čele tabuľky je Španielsko, ktoré doma zdolalo Švajčiarsko 1: 0, keď o výsledku rozhodol v 14. min Mikel Oyarzabal.

AKTUALIZOVANÉ 23:22

Duel Španielsko – Švajčiarsko ste mohli sledovať ONLINE aj na ŠPORT.sk >>

Ukrajina nesúťažila na olympijskom štadióne v Kyjeve v najsilnejšom zložení. Trénerovi Andrijovi Ševčenkovi chýbalo z pôvodnej nominácie pre nový koronavírus a zranenia až štrnásť obvinení. Domáci prvýkrát inkasovali v 20. minúte, Ginter sa vysunul z päťkovej hranice po prihrávke Antonia Rüdigera, ktorý prešiel cez viacerých hráčov.

Duel Ukrajina – Nemecko ste mohli sledovať ONLINE aj na ŠPORT.sk >>

Hostia krátko po zmene strán pridali gól, po centri z pravej strany lopta prepadla brankárovi Heorhijovi Buščanovi a Goretzka ju poslal do siete. Ukrajinci znížili v 76. minúte po peknej úniku stredom poľa, ale Ruslan Malinovskij ukázal v strede poľa veľkú túžbu po góle.

ŠpanielskoFotogaléria

Španielsko

Zdroj: Reuters

Nemci získali v LN plný bodový zisk po neúspešnom predchádzajúcom vydaní a dvoch remízach na začiatku tejto. Španieli si pripísali druhé víťazstvo za sebou, o čom rozhodli veľmi rýchlo na madridskom štadióne Alfreda di Stefana.

Po obrovskej chybe v zápase so Švajčiarmi vyrazil loptu v pokutovom území Oyarzabalov, ktorého bez prípravy potrestal hosťujúca brankárka Yanna Sommer.

4. skupinu „esa“ vedie Španielsko so siedmimi bodmi, Nemecko na druhom mieste získalo o dva menej, tretia Ukrajina má tri a Švajčiarsko na poslednom mieste získalo jediný bod. V ďalšom kole v utorok 13. októbra vycestuje Španielsko na Ukrajinu a Nemecko hostí Švajčiarsko.

Hráči Čiernej Hory oslavujú gólFotogaléria

Hráči Čiernej Hory oslavujú gól

Čierna Hora zvíťazila aj v treťom vystúpení v 1. skupine C-divízie. V domácom zápase zdolala Azerbajdžan 2: 0 a vedie tabuľku s trojbodovým náskokom pred Luxemburskom, ktoré si v prvom polčase poradilo aj s Cyprom 2: 0 dvoma gólmi Daniela Sinaniho.

Gibraltár uspel aj v druhom zápase v 2. skupine D-divízie, na lichtenštajnskom ihrisku zvíťazil 1: 0. Rovnakým pomerom nadviazal na víťazstvo nad San Marínom od úvodného duelu a so šiestimi bodmi je na čele tabuľky. V 1. skupine najnižšej divízie remizovali doma Faerské ostrovy s Lotyšskom 1: 1 a Andorra hrala s Maltou bez gólov.