Liga národov: Komentár: Futbal spadol do ešte väčšej diery

dnes 00:00
|

Pred zápasom s Izraelom sa najčastejšie spomínala futbalová nuda slovenskej reprezentácie. Teraz to bolo o niečom inom. Nudu vystriedal hotový trapas.

Kaštieľ Šalamún (Izrael), Peter Pekarík a Marek Hamšík (obaja Slovensko).

Prečítajte si tiež

Liga národov: Slováci stratili dvojgólový náskok, Izrael otočil zápas na 21 …

Aj keď Slovensko konečne dalo góly, „sokol“ v katastrofickej obrane totálne odhodil perie. Ak sme boli po prvom polčase šťastní a mysleli si, že náš tím sa konečne ujal moci, v druhej polovici nás Izrael odplavil ako rozbitá polievka. Veľmi pravdepodobný zostup do C-divízie Spoločnosti národov nie je šokom, ale bolestivou realitou.

Na začiatku bolo všetko stále pekné. Už z nastavenia a menzelu základnej jedenástky bolo zrejmé, že sa Slovensko chystá vyskúšať vyššiu ofenzívu proti Izraelu. Dvaja kreatívni hráči v strede poľa boli toho jasným dôkazom. „Sokoli“ v predchádzajúcich zápasoch horeli v ofenzíve, nedávali góly, teraz sa to malo zmeniť. Stalo sa.

Dva zápasy bez streleného gólu, z toho jeden 120-minútový. Slovensko potrebovalo prevziať nielen herňu, ale aj ofenzívu. Pozícia Mareka Hamšíka s Ondrejom Dudom v strede poľa bola potvrdením toho, o čo sa trénerský štáb snažil. Viac kreativity a nápadu v ofenzíve, ktorá predtým v slovenskej hre absentovala.

Mali sme to. Stred poľa perfektne spolupracoval s nabiehajúcimi krajnými obrancami, krídlami a Róbertom Boženíkom, ktorý bol neustále na hrote. Šikovné kombinácie priniesli nášmu tímu niekoľko veľmi pekných akcií, šancí z konca polčasu a hlavne gólu Róberta Maka z 38 minút. Hra Slovákov mala konečne nápad, čaro a nastavenú tvár, čo nám na predchádzajúcich stretnutiach chýbalo. Bohužiaľ to bola iba krátka ilúzia prvýkrát. Fatamorgána.

Ak sledovali „funkčnosť“ našej obrany a výpadky koncentrácie v severoírskom Belfaste, náš súper musel mať široký úsmev v boji o postup na EURO 2020. Na Britských ostrovoch by našu obranu pokojne nazvali slovo „hanba“. Po slovensky „hanba“.

Oto Brunegraf.

READ  Jessica Pegula poslala USA cez Rakúsko do finále Pohára Billie Jean Kingovej

Liga národov: Oto Brunegraf a slovenskí hráči komentujú nepochopiteľnú prehru …

Keby Izrael po prvej polovici prvého dejstva zvíťazil o viac ako jeden gól, nikto by nemohol namietať. Súper nás dokázal rozobrať ako lego stavebnicu rýchlou výmenou lopty a rotáciou väčšieho počtu hráčov pred šestnástkou a iba vďaka šťastiu a dobre postaveným hokejkám Dominica Greifa Izraelčania nezasiahli teš sa.

Bolo ale zarážajúce sledovať, koľko priestoru musel jeden hráč pracovať s loptou v bezprostrednej blízkosti slovenského pokutového územia. Etatizmus, chaos a kolaps. Presne to sa dialo pred Greifovými očami.

Každá jedna strata našej lopty v strede poľa priniesla nášmu súperovi okamžité gólové ohrozenie. S dvojgólovým náskokom mohlo Slovensko v sľubných šanciach seknúť svojho súpera a bol by pokojný, ale namiesto toho mu nielen podal ruku, ale okamžite pripravil cestu senzačnému obratu.

To, čo Izrael nedokázal v prvom polčase, sa mu podarilo za neuveriteľných 21 minút. Čítate dobre, za 21 minút dokázal 33-ročný Eran Zahavi, ktorý strávil posledných päť sezón v exotickej Číne, streliť hetrik a otočiť zápas v prospech Izraela.

Áno, náš tím je zasiahnutý koronavírusom, absenciou opôr ako Martin Dúbravka alebo Dávid Hancko, stále však v sebe nesie kvalitu, ktorú musí mať, aby mohol tím 2: 0 ako Izrael zrušiť iba na náznak dychu . Po septembrovom krachu sme sa túlali, po tom októbri máme ešte väčšie obavy.

Slovensko je v hre o postup na EURO 2020, ale po stredajšom krachu sme len prepadli nepríjemnej skepse. Modlíme sa, aby nám COVID-19 v tíme nespôsobil ešte väčšie škody a aby sa nikto nezranil, inak nám hrozí smutná cesta do Severného Írska.

Veríme, že to tak nebude a budeme sa tešiť. Ak však zlyháme o mesiac, bude nevyhnutná zmena.

READ  Blackburn stiahol Brereton Diaz z čílskeho kádra - Ghana najnovšie futbalové správy, live výsledky, výsledky