šport

Liga národov: Koronavírus robí českému tímu opäť problémy

dnes 19:48
|

Česká reprezentácia bude mať k dispozícii osemnásť futbalistov z pôvodnej nominácie na duel „slovenskej“ 2. skupiny B-divízie Ligy národov v Izraeli.

Desať z jedenástich hráčov, ktorí sa podrobili opakovaným testom na nový koronavírus na Cypre, malo negatívne výsledky a môže štartovať v nedeľu o 20.45 h SELČ v Haife.

Piatkové testy odhalili tri prípady infekcie v českej vzorke, ďalších šestnásť vzoriek bolo nejednoznačných. Vedenie národného tímu začalo riešiť náhradné mužstvo, s trénerom sa v nedeľu stretnú náhradníci z najvyššej domácej súťaže David Holoubek v Prahe a bude pripravený pripojiť sa k tímu pred ďalším duelom LN v Škótsku (14. októbra).

“Traja hráči pozitívneho testu na Cypre boli v sobotu pozitívne testovaní a ďalší dvaja boli opäť nejednoznační. Zvyšných štrnásť ľudí, z ktorých desať bolo v dnešnom opakovaní negatívnych a sú pripravení na prebiehajúce stretnutie národného tímu,” uviedol hovorca Futbalového zväzu Českej republiky (FAČR) Michal jurman pre portál idnes.cz.

V Izraeli je už deväť zverencov s hlavným trénerom Jaroslavom Šilhavým: Tomáš Vaclík, Jan Bořil, Ondřej Čelůstka, Ondřej Kúdela, Aleš Matějů, Tomáš Petrášek, Tomáš Holeš, Tomáš Souček a Petr Ševčík.

Jaroslav Šilhavý.Fotogaléria

Jaroslav Šilhavý.

Zdroj: TASR

„Teraz pôjde o to, že tréner Šilhavý vyberie deväť z desiatich hráčov momentálne na Cypre, ktorých môžeme v nedeľu ráno presunúť do Izraela, ktorí budú mať osemnásť negatívne testovaných hráčov.

Rovnaké lietadlo sa potom vráti do Larnaky pre zvyšok negatívne testovaných osôb, ktoré budú počas nedele prevezené do Prahy. Traja pozitívne testovaní hráči zatiaľ v Larnake zostanú, FAČR už intenzívne rokuje s Ministerstvom zahraničných vecí Českej republiky, českým veľvyslanectvom na Cypre a Európskou futbalovou úniou (UEFA) o ich prípadnom prestupe do Česká republika čo najskôr. „ Jurman pokračoval.

READ  Ahoj Peter, keby som nespomalil, ja a možno aj ostatní sme boli v nemocnici, hovorí Saganov súper - Denník N

Česi sú na Cypre od utorka, v stredu zvíťazili v prípravnom zápase nad domácim výberom 2: 1. V piatok absolvovali v Larnake povinné kontrolné testy, ktoré vyústili do zlých správ.

Hráči českej futbalovej reprezentácieFotogaléria

Hráči českej futbalovej reprezentácie

Zdroj: facebook.com/narodak

„V pondelok skoro ráno sa národný tím presunie z Izraela do Prahy, kde prejde úplným opätovným testovaním a bude aj naďalej postupovať podľa rozhodnutí orgánov domácej hygieny.

Profesionálni hráči z najvyššej českej súťaže sa v nedeľu stretnú v hoteli a zatiaľ zostanú v Českej republike pod vedením trénera Davida Holoubka v prípade, že hygienické opatrenia medzi jednotlivými štátmi neumožnia tímu vrátiť sa z Izraela ďalej Pondelok cestoval na ďalší zápas do Škótska, “ dodal Jurman.

Česi takéto problémy riešili už v septembri. Pred zápasom v Bratislave, kde zvíťazili nad Slovenskom 3: 1, mali hráči Jakub Jankto a Alex Král pozitívne testy a museli zostať v karanténe. Po stretnutí pražská hygiena rozpustila národný tím po tom, čo sa choroba COVID-19 vyskytla aj u manažéra národného tímu Libora Sionka.

Česi sú v tabuľke B-skupiny s tromi bodmi na druhom mieste za vedúcim Škótskom (4 body) a pred tretím Izraelom (2 body). Slovákom patrí štvrtá priečka so ziskom jedného bodu.


Dedinská bránka zo stredu poľa:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close