Útočník Nashvillu Predators Michael Granland skóroval neskoro a pomohol Fínsku vyhrať druhý zápas na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji

TAMPERE, Fínsko – Fínsko sa odrazilo od skorého strachu a porazilo Lotyšsko 2:1 pri druhom víťazstve z dvoch zápasov na sobotňajších MS v ľadovom hokeji.

Útočník Nashvillu Predators Mikael Granlund vypadol do týždňa po vypadnutí z posezónnej sezóny NHL v Severnej Amerike, keď vyhral Power Play za 2 minúty a 52 sekúnd v poslednom kole zápasu B-skupiny v Tampere. Rudolph Pulsars viedol v úvodnom zápase nad Lotyšskom 1:0, potom v presilovej hre vyrovnal v strednom kádri Zachary Manninen. Manninen pridal ku gólu Granlanda asistenciu.

Fínsko, ktoré skončilo na minuloročnom turnaji druhé, v piatok zdolalo Nórsko 5:0, Lotyšsko prehralo so Spojenými štátmi 4:1.

Nemecko zdolalo v Helsinkách v A-skupine Slovensko 2:1, aby sa spamätalo z prehry z predchádzajúceho dňa s Kanadou. Matthias Plasta a Leonhard Pfoderl dostali Nemecko do vedenia 2:0, pričom jediným slovenským gólom odpovedal Christian Bospic.

V B-skupine zostali Švédsku v úvodnom zápase proti Rakúsku iba tri šnúry, keďže tím čakal na výsledky play off NHL s hráčmi švédskej ligy, ktorej play off sa skončilo až vo štvrtok.

Joel Kelman, Max Freiberg a Joachim Nordstrom strelili gól, aby Francúzsko vyhralo 3:1 nad Ruskom a Bieloruskom namiesto tímu.

Česká republika vo svojom úvodnom zápase zdolala Britániu 5:1 v ďalšom zápase skupiny B. Madage Blumel viedol Českú republiku s dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Aj v A-skupine zaznamenal Joachim Blichfeld hetrik a Nikolaj Ehlers sa postaral o tri asistencie pre Dánsko, ktoré začalo zápas víťazstvom 9:1 nad Kazachstanom.

Obranca New Jersey Devils Jonas Siegendaleer sa po prvej tretine ujal trojgólového vedenia a asistoval pri všetkých troch góloch a vo svojom úvodnom zápase v skupine A zdolal Taliansko 5:2.

K tejto správe prispela agentúra Associated Press.