Zábava

Lisabonský festival hororových filmov premietne filmy „The Night“, „Eaton“

Teherán – MOTELX – 15. ročník lisabonského medzinárodného festivalu hororových filmov premietne filmy „Noc“ a „Eaton“ iránskych filmových tvorcov.

„The Night“, koprodukcia medzi Iránom a USA, ktorú režíroval Chruščov, bude súťažiť v oficiálnej sekcii portugalského festivalu v Lisabone od 7. do 13. septembra.

Film je o unavenom páre Babakovi, Nete a ich dieťatku, ktoré sa rozhodnú stráviť noc s priateľmi v rozľahlom, ale tajomnom hoteli Normandy. Počas Nekonečnej noci záhadné rozptýlenie zničí zvyšok ich noci a Baba a Neta rýchlo pochopia, že sú uväznení zlou silou, ktorá túži po temných tajomstvách, ktoré sú v nich skryté.

Pre svoj prvý film natočil Ahri „The Night“ v LA a hovoril v perzštine, v tesnom kontakte s hororovým filmom Stanleyho Kubricka z roku 1980 „The Shining“.

Vo filme si zahrá Shahab Hossaini, ktorý získal v Cannes 2016 cenu najlepšieho herca za film „Predavač“ Askara Barhadiho.

Príbeh malého animovaného filmu „Eaton“ sa odohráva na tajomnej, neznámej planéte, kde králičie stvorenie žerie vlka. V vlčím žalúdku sa stretne s ďalším králičím tvorom a začnú spolu nový život, ale tým sa príbeh nekončí.

Film, ktorý režíroval Mohsin Rezapur, bol uvedený na niekoľkých medzinárodných festivaloch.

V marci získala Cenu detí na medzinárodnom festivale nezávislých filmov Black Movie v Ženeve.

Film získal čestné uznanie na 26. medzinárodnom filmovom festivale Zlatý žobrák v roku 2020 na Slovensku.

Rezapur získal špeciálnu cenu poroty za „Eaton“ na 11. medzinárodnom festivale animácie v Teheráne v Teheráne v roku 2019.

Podľa vyhlásenia organizátorov 15. ročníka medzinárodného festivalu hororových filmov MOTELX – Lisabon „Pred 15 rokmi sme mali skvelý štart na festival s názvom„ Každé zasadnutie, festival “.

„Po týchto vydaniach máme pocit, že žijeme v ére natáčania hororov, aby sme sa pokúsili porozumieť tejto novej realite, ktorú nám predstavujú epidémie, vojny a klimatické zmeny,“ dodávajú.

READ  Slávny gitarista Eddie Van Halen podľahol rakovine - hudba - kultúra

Foto: Shahbaz Hossaini vo filme „The Night“ iránskeho režiséra Krosha Ahriho.

MMS

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close