Veda

LLCHD COVID-19 Risk Dial zostáva vo vysokom riziku

LINCOLN, Neb. (KOLN) – Zdravotnícki predstavitelia okresu Lincoln-Lancaster informovali komunitu o snahách mesta zastaviť šírenie koronavírusu na utorkovom brífingu.

Rizikový číselník LLCHD COVID-19 zostáva vo vysokom riziku (oranžový).

Oranžová farba na ciferníku znamená, že existuje vysoké riziko šírenia vírusu a dopadu na komunitu. Na farebne odlíšenom číselníku červená predstavuje najvyššie riziko šírenia COVID-19 a zelená predstavuje najnižšie riziko.

Riaditeľ zdravotníctva Pat Lopez pripísal nastavenie číselníka z tohto týždňa nárastu nových prípadov, vysokej miere pozitivity a napätej kapacite nemocníc. Pozícia Risk Dial je založená na niekoľkých lokálnych indikátoroch a informáciách za posledné tri týždne.

Sedemdňový kĺzavý priemer nových denných prípadov sa v októbri uzavrel na úrovni približne 80 prípadov. Na konci minulého týždňa sa priemer vrátil na 105 prípadov denne.

Miera pozitivity komunity bola za posledných osem týždňov v rozmedzí od 9 % do 10 %, ale na konci minulého týždňa vzrástla z 11 %.

Sedemdňový kĺzavý priemer hospitalizácií zostáva vysoký. Počet chorých na COVID-19 sa už takmer tri týždne drží v priemere okolo 90 pacientov denne.

V novembri bolo hlásených osem úmrtí na COVID-19.

Riaditeľ Lopez poukázal aj na pozitívny míľnik v miestnom boji proti pandémii: očkovanie detí vo veku od 5 do 11 rokov. Viac ako 1500 detí v tejto vekovej skupine bolo 6. novembra zaočkovaných na prvej klinike ministerstva zdravotníctva na Lincoln High School. Vyzval rodičov a opatrovníkov, aby prišli COVID19.linkoln.ne.gov Ak chcete naplánovať stretnutia na nadchádzajúcich klinikách.

„Možnosť zaočkovať deti vo veku 5 až 11 rokov je pre našu komunitu obrovským krokom vpred. Deti, ktoré sú očkované, sú tie deti, ktoré sú chránené, čo spomaľuje šírenie vírusu a pomáha našej komunite napredovať,“ povedal Lopez.

READ  Vedci sa domnievajú, že našli spojenie medzi baktériami v našich črevách a tým, ako rýchlo starneme

Podobne aj údaje o očkovaní detí vo veku 5 až 11 rokov sú teraz dostupné na informačnom paneli COVID-19 COVID19.linkoln.ne.gov, Obyvatelia môžu nájsť ľudí v danej vekovej skupine, ktorí začali s očkovaním na karte „Percentuálna zaočkovanosť populácie“ a ktorí boli plne zaočkovaní na karte „Demografické údaje o očkovaní“. Teraz bol tiež aktualizovaný informačný panel, aby odrážal percento celej populácie okresu Lancaster, ktorá je plne zaočkovaná, čo je v súčasnosti asi 61 percent.

Local Directed Health Measure (DHM) je v platnosti do stredy 24. novembra 23:59. DHM vyžaduje, aby všetky osoby vo veku 2 roky a staršie – bez ohľadu na stav očkovania – nosili v uzavretých priestoroch rúška.

Všeobecné informácie o COVID-19 nájdete na covid19.lincoln.ne.gov Alebo zavolajte na horúcu linku ministerstva zdravotníctva na číslo 402-441-8006.

Copyright 2020 KOLN. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close